ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » W góry z bakszyszem!

Napisany: 2013-01-30

W góry z bakszyszem!

Legendarny Bakshish celebrując swoje 30-lecie promuje w Szklarskiej Porębie swój najnowszy album "4 I-ver"

4 I-VER - nowa płyta na nowe czasy. Na płycie znajdują się kompozycje utrzymane w klimacie dub-reggae-soul-jazz. Bakshish słynie z odważnych eksperymentów muzycznych połączeń i pozornie odległych podróży stylistycznych

Minęło już 12 lat od momentu ukazania się ostatniej płyty zespołu Bakshish zatytułowanej "B-3", która szybko zyskała miano klasyki polskiego reggae. W imieniu agencji koncertowej Foliba Management i klubu JAZGOT w Szklarskiej Porębie, zapraszamy na izersko-karkonoską premierę nowego albumu zespołu!

Koncert zespołu BAKSHISH
Klub Jazgot, ul. Objazdowa 1
15 lutego 2013 r. godz. 2100
Bilety: 25 zł

Kto nie może posłuchać Bakshishu w Szklarskiej Porębie będzie miał okazję we Wrocławiu. W klubie "Puzzle" (Przejście Garncarskie 2) 16 lutego 2013 r. o godz. 20., za jedyne 22 (w przedsprzedaży w klubie) lub 30 zł (w dniu koncertu).

Bakshish to jeden z pierwszych i najważniejszych polskich zespołów reggae. Powstał w Kluczborku w 1982 roku, a ich znaczenie dla polskiej sceny reggae jest niepodważalne. Poprzez punk rock, ska i rock-steady szybko dotarli do reggae. W 1983 roku grupa znalazła się w pierwszej dziesiątce konkursu festiwalu w Jarocinie. Rok później wystąpili na tym pamiętnym festiwalu w charakterze gwiazdy. Po 10 latach istnienia w 1992 roku w studio Złota Skała zrealizowali swój pierwszy album "One Love", który sprzedał się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy. W 1994 roku, przy wsparciu producenta Felixa Woltera, nagrali album "Eye". Choroba wokalisty Jarexa ograniczyła poważnie aktywność grupy. W 1996 roku w domowym zaciszu Jarex stworzył pierwszy w Polsce projekt techno-dubowy Tabu Duby, który doczekał się już trzech wydawnictw. Ostatnią jak do tej pory płytą wydaną przez Bakshish jest album "B-3" (2000). W 2007 roku podczas Ostróda Reggae Festiwal Bakshish w towarzystwie wielu gości zagrał pamiętny koncert z okazji 25-lecia istnienia.

4 I-VER to czwarty oficjalny i autorski album zespołu, tak bardzo wyczekiwany przez fanów i środowisko muzyczne, miał ogólnopolską premierę w listopadzie 2012 r., w 30. rocznicę działalności zespołu

Przez lata przez Bakshish (kiedyś Bakszysz) przewinęły się dziesiątki muzyków, z których wielu obecnie stanowi absolutny top polskiej sceny muzycznej. W 2010 r. powrócili do koncertowania, udowadniając świetną formę na wielu festiwalach oraz podczas koncertów klubowych w całej Polsce i w Wielkiej Brytanii. Minęło już dwanaście lat od momentu ukazania się ostatniej płyty Bakshishu zatytułowanej "B-3", która szybko zyskała miano klasyki polskiego reggae.

- Przez te 12 lat byliśmy świadkami wielu zdarzeń, przemian na świecie, co również miało odzwierciedlenie, przełożenie na zespół - mówi Jarek.
Trzon zespołu stanowią: Jarek "JareX" Kowalczyk, Mariusz "Mario Tolo" Litner oraz Monika Biczysko.

Bakshish w 2010 r. w zmienionym składzie rozpoczął regularne próby i koncerty. Szybko rozpoczęła się praca nad nowymi utworami i nową płytą...

"4-I-VER" to czwarty oficjalny i autorski album zespołu, tak bardzo wyczekiwany przez fanów i środowisko muzyczne. To nowa płyta na nowe czasy. Znajdują się na niej kompozycje utrzymane w klimacie dub-reggae-soul-jazz. Zespół posuwa się do odważnych eksperymentów muzycznych. Nagrany w Studio "M" Radia Opole album został ukończony w Pro Silesia Studio Radka Wociala, który wraz z Jarexem i Krzysztofem Niedźwieckim stał się współproducentem albumu. Do finalnego mixu i masteringu zaangażowano ekipę częstochowskiego studia Radioaktywni.

Skład zespołu:
JAREK "JAreX" KOWALCZYK - voc.
RADEK WOCIAL - klawisze, voc.
MONIKA BICZYSKO - voc., klawisze, sax
KRZYSIEK NIEDŹWIECKI - gitara, voc.
DAMIAN POPRAWA - bass
ANDRZEJ RAK - perkusja
MARIUSZ "Mario Tolo" LITNER - gitara, voc.

Zapowiada się energetyczna impreza, więc szkoda, gdyby Was na niej nie było!

Promomix nowego albumu

Video relacja z koncertu w opolskim amfiteatrze

Historyczny materiał dla TVP

Źródło: Foliba Management

Tagi: · Szklarska Poręba · koncert

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych drukarki do kodĂłw kreskowych wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław