ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Rekord w blasku słońca

Napisany: 2013-02-04

Rekord w blasku słońca

Aż 254 zawodniczek i zawodników z trzech państw pojawiło się na starcie VI w tym sezonie biegu z cyklu Salomon Nordic Sunday

(fot. Stacja Jakuszyce)

Zawody odbyły się w niedzielę 2 lutego br. na Polanie Jakuszyckiej. Wśród zawodników było aż 62 przedstawicieli Sił Powietrznych RP, który rozegrali swoje mistrzostwa Polski w narciarstwie biegowym.

Liczba uczestników to absolutny rekord SNS-a w tym sezonie. "Klasykiem" pobiegło aż 200 osób. Stylem łyżwowym - 54. Nagrodą dla zawodników była m. in. cudowna słoneczna pogoda, z lekkim mrozem i świetnymi warunkami śniegowymi.

Wygrał, doskonale znany na Polanie Jakuszyckiej, Edward Bartkowiak z Jeleniej Góry, który od początku istnienia cyklu SNS opuścił tylko jeden bieg - w tym roku na Kubalonce. Na koncie ma aż 26 startów w SNS-ie!
Co ciekawe swojego rywala - Macieja Bzdawskiego z Kościeliska - wyprzedził tylko o jedną sekundę...

(fot. Stacja Jakuszyce)

Zacięta była także rywalizacja o pierwsze miejsce stylem klasycznym. Świetną walkę na finiszowej prostej (lekko pod górkę) stoczyli Jakub Mroziński i Andrzej Honczar. Ten pierwszy wygrał zaledwie o dwie sekundy. Panowie, choć z kondycją nie mają najmniejszych problemów, na mecie musieli odsapnąć, zanim pogratulowali sobie świetnego biegu.

U pań "klasykiem" bezkonkurencyjna była Ewa Szmel z Piechowic. Bieg dowolnym stylem znów zdominowali Czesi. Wygrał Pavel Petr, przed swoim rodakiem Pavlem Slimkiem. Trzeci był pierwszy z Polaków - Zbigniew Galik.
Wśród kobiet od początku ton rywalizacji nadawały trenerki - nauczycielki z SMS Szklarska Poręba - Joanna Badacz i Izabela Daniło. Wygrała Pani Joanna, ale zaledwie o 2 sekundy.

Po zawodach, wśród biegaczy tradycyjnie rozlosowano 30 upominków. Tym razem szczęście uśmiechnęło się m.in. do Henryka Fortońskiego z Wałbrzycha. Znakomity niepełnosprawny sportowiec - narciarz, maratończyk, kolarz - wygrał zawodnicze narty z najwyższej półki - Salomon Equipe 10 Classic.

Kolejny bieg z cyklu Salomon Nordic Sunday w niedzielę 17 lutego na Polanie Jakuszyckiej.

Źródło: H&S Media Consulting

Tagi: · biegówki · narty biegowe · trasy narciarskie

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław