ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » SNS zawsze dla zawodników

Napisany: 2013-02-14

SNS zawsze dla zawodników

Niedzielny bieg narciarski z cyklu Salomon Nordic Sunday 17 lutego to kolejny przykład, że SNS to cykl dla biegaczy i przez biegaczy współtworzony

Salomon Nordic Sunday 17 lutego 2013 r. zostanie rozegrany na najdłuższym dystansie w tym sezonie - 17. kilometrów (fot. Stacja Jakuszyce)

Dystans zawodów, rozegranych na Polanie Jakuszyckiej w niedzielę o godz. 11, został ustalony po prośbach zawodników i wyniesie 17 km.

- Podczas poprzednich zawodów zrobiliśmy ankietę wśród wszystkich biegających, prosząc ich o wpisanie na kuponach dystansu, na jakim chcą się ścigać w niedzielę 17 lutego. Średnia z tych życzeń naszych zawodników to 15,5 km - opowiada organizatorka cyklu Salomon Nordic Sunday Beata Lepka.

Dodatkowo została przeprowadzona sonda poprzez profil Facebooka SNS-a. Tam większość biegaczy wypowiedziała się za opcją 15-20 km.
- Wsłuchując się jeszcze w prośby dotyczące testowania szklaków zbliżającego się 37. Biegu Piastów, stworzyliśmy najbliższą mu trasę - tłumaczy B. Lepka.

Po raz drugi w tym sezonie start do biegu Salomon Nordic Sunday odbędzie się w okolicach przystanku kolejowego w Jakuszycach (fot. Stacja Jakuszyce)

Zawodnicy, po raz drugi w tym sezonie, wystartują z okolic przystanku kolejowego Szklarska Poręba - Jakuszyce. Następnie pobiegną znaczna częścią trasy "pięćdziesiątki" w ramach 37. Biegu Piastów, czyli przez: Ściernisko, Kopalnię Stanisław, nowym obejściem na trasę Bez Łaski i wrócą przez Polanę Maliszewskiego do mety, zlokalizowanej na starcie.

Czy kolejny bieg SNS w tym sezonie przyniesie kolejny rekord frekwencji? Przypomnijmy, że w niedzielę 3 lutego na starcie biegu na Polanie Jakuszyckiej stanęły 254 osoby.

Tradycyjnie zapisy dokonywane są przez internet lub w biurze zawodów (do soboty - Stacja Jakuszyce; w niedzielę biuro będzie na I piętrze nad Stacją). Organizator prosi o zapisy on-line i taką formę wnoszenia opłaty startowej. Biuro zawodów w niedzielę jest czynne od godz. 8 do 10. W nim zawodnicy, którzy startują po raz pierwszy mogą odebrać numer startowy i chip potrzebny do pomiaru czasu.

Czy w niedzielę na Polanie Jakuszyckiej padnie tegoroczny rekord frekwencji w SNS (fot. Stacja Jakuszyce) (fot. Stacja Jakuszyce)

A już 24 lutego kolejny SNS, po raz drugi w tym sezonie w Wiśle Kubalonce. Piszemy o nim już teraz, bo w ramach tego biegu odbędą się XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Narciarstwie Biegowym. Zawody oczywiście zgodnie z regulaminem Salomon Nordic Sudany, z dodatkowymi kategoriami wiekowymi: klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, oraz grupy wiekowe: do 35 roku życia, 36-45 lat, 46-55 lat, 56 lat i więcej.
Zapisy na MP lekarzy, tak jak do każdych kolejnych zawodów SNS, czyli pod adresem dataposrt.pl od 18 lutego.

Źródło: H&S Media Consulting

Tagi: · biegówki · narty biegowe · Jakuszyce

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław