ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Świetna walka na siedemnastu kilometrach

Napisany: 2013-02-18

Świetna walka na siedemnastu kilometrach

Zacięty finisz, niespodzianka w biegu stylem dowolnym i 209 osób, które ukończyły zawody. Taki był najdłuższy w tym sezonie, jak do tej pory bieg narciarski z cyklu Salomon Nordic Sunday

Siedemnaście kilometrów trudnej trasy w Jakuszycach pokonali zawodnicy o różnych umiejętnościach z Polski, Czech i Niemiec (fot. Stacja Jakuszyce)

W tym gronie byli regularni zwycięzcy biegów Salomon Nordic Sunday, ale także debiutanci, m.in. uczestnicy Weekendu na Biegówkach, w tym kilkunastoosobowa grupa ze szkoły salsy ze Szczecina. Wielu z nich do mety dobiegło w drugiej połowie stawki, ale wszyscy z uśmiechami na ustach.

W niedzielę byliśmy świadkami kolejnego niezwykle zaciętego finiszu w wyścigu stylem klasycznym. Przez większość dystansu ton rywalizacji nadawała trójka czołowych zawodników SNS-a: Jakub Mroziński, Wojciech Smykowski i Andrzej Honczar. W końcówce pierwsza dwójka odjechała nieco Honczarowi i rozegrała między sobą emocjonujący finisz. Ostatecznie pierwszy był Smykowski, który Mrozińskiego wyprzedził zaledwie o sekundę!
Wśród pań nie było mocnych na Ewę Szmel z Piechowic, która kolejną na mecie zawodniczkę wyprzedziła o ok. 3,5 minuty.
Ostatecznie dystans 17 km stylem klasycznym pokonało 148 osób, a ostatni na mecie Ryszard Wiese z Sierakowa za dzielną postawę został nagrodzony upominkami od Biegu Piastów, wręczonymi osobiście przez Komandora 37. Biegu Piastów - Dariusza Serafina.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Mocna grupa (61 osób) pojawiła się na starcie biegu dowolnym stylem. Tu tempo od startu do mety dyktował Zbigniew Galik, którego tylko na podbiegach dochodził nieco Pavel Petr. Czech do tej pory regularnie i bez większych problemów wygrywał biegi Salomon Nordic Sunday. Nie w tą niedzielę. Galik był tym razem szybszy o 1,23 min!
- Narty świetnie mi jechały. Nawet, gdy Pavel dochodził mnie na podbiegach, uciekałem mu na zjazdach, a jako, że druga część trasy prowadziła głównie w dół, nie mógł mnie już dogonić - mówił na mecie ucieszony zawodnik ze Start Ski Team.

Krokiem łyżwowym tradycyjnie o zwycięstwo walczyły trzy biegaczki: Joanna Grzybek, Joanna Badacz i Izabela Daniło. Najlepsza była Grzybek.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Na zakończenie odbyło się tradycyjne losowanie nagród. Do zdobycia było blisko 50 nagród od firmy Salomon, w tym trzy najcenniejsze: pulsometr Suunto i dwie pary nart zawodniczych: S-Lab EQ 10 Classic.

Szczęście uśmiechnęło się do Tomisława Bensari (pulsometr) oraz Stanisława Werdy i Janusza Suchanka (narty). Ten ostatni zawodnik wygrał już drugie narty w czasie swojej przygody z SNS-em. Gratulujemy!
Przypominamy, że już w niedzielę 24 lutego, przedostatni w tym sezonie bieg w ramach Salomon Nordic Sunday. Rozegrany zostanie w Wiśle - Kubalonce. W ramach tego startu odbędą się m.in. Mistrzostwa Polski Lekarzy.
Szczegóły oraz zapisy do biegu na stronie internetowej cyklu: www.sns-nartybiegowe.pl

Źródło: H&S Media Consulting

Tagi: · biegówki · narty biegowe · Jakuszyce

Linki: · SNS zawsze dla zawodników

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław