ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Mały Bieg Piastów

Napisany: 2013-02-22

Mały Bieg Piastów

Poczuj atmosferę biegowego święta. Przyjedź do Jakuszyc w weekend 23-24 lutego

Cały czas możecie się zapisać na Mały Bieg Piastów, który rozegrany zostanie 23-24 lutego 2013 r. na Polanie Jakuszyckiej.
Ściganie na dystansach 12 i 24 kilometrów stylem klasycznym to dodatkowa aklimatyzacja dla zawodników, którzy już za tydzień wystartują w XXXVII. Biegu Piastów.

Nazwa "Mały Bieg Piastów" nie oznacza, iż jest to bieg dla dzieci! To zawody biegowe dla wszystkich chętnych, na wymagających całkiem dystansach: 12 i 24 km, oba biegi stylem klasycznym.

W regulaminie "Małego Biegu Piastów" znajduje się kilka zapisów, odróżniających te zawody od "dużego" Biegu Piastów. Po pierwsze dystanse. Po drugie o miejscu na starcie decyduje kolejność zgłoszeń, a dokładnie data wpłaty startowego.

Mniejsze są też limity startujących: po 200 osób na każdym dystansie.
Pole startowe będzie podzielone na cztery boksy - po 50 osób każdy. Miejsce w nich jest zależne od daty dokonania wpłaty. Czas mierzony jest brutto, czyli pierwszy zawodnik włącza pomiar wszystkim.

Ciekawostką jest to, że trasa biegu na 24 km oraz trasa zawodów na 26 km tydzień później razem łączą się w "pięćdziesiątkę" Biegu Piastów, która odbędzie się w sobotę 2 marca.
Także, jeżeli ktoś nie czuje się na siłach pobiec 50 km na raz, może to zrobić na raty 24 lutego i 3 marca.

Dodatkową atrakcją na obu dystansach "Małego Biegu Piastów" będzie losowanie cennych nagród wśród wszystkich, którzy dobiegną do mety. To 50 nagród od firmy Salomon, w tym 10 par najwyższej klasy nart biegowych z serii Equipe 10 Classic oraz Skate.

Ponadto cztery pary nartorolek terenowych od firmy Skike, kilkanaście kolejnych nagród od Stacji Jakuszyce i wiele innych! Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu nagród jest wypełnienie kuponu konkursowego, prawidłowa odpowiedź na pytanie i szczęście w losowaniu. Kupon można wypełnić tylko przy pobraniu numeru startowego.

Numery startowe wydawane są w biurze zawodów (drugi budynek Biegu Piastów, Sala Modrzewiowa na I piętrze, obok pomieszczenia spikera).
Biuro jest czynne w piątek w godz. 11-15 oraz w sobotę i niedzielę od 830 do 1030. W biurze do pobrania numer, chip i pakiet startowy.
Gadżety dla zawodników to kubek termiczny dla biegnących na 12 km oraz torba biodrowa dla startujących na 24 km. W pakiecie startowym będzie też talon na poczęstunek po przebiegnięciu linii mety.

Zapisy na oba dystanse - do wyczerpania miejsc - w biurze zawodów w godzinach jego otwarcia.

Źródło: H&S Media Consulting

Tagi: · Bieg Piastów · Jakuszyce · biegówki

· www.bieg-piastow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław