ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Wernisaż z niespodzianką

Napisany: 2013-02-27

Wernisaż z niespodzianką

Mimo śnieżnej zimy Goście dopisali. W niedzielne popołudnie 24 lutego 2013 r., w Centrum Informacji Turystycznej w Starej Kamienicy odbył się wernisaż wystawy W MIĘDZYCZASIE

W MIĘDZYCZASIE to zbiór około 70 prac, które wykonane w rozmaitych technikach powstały w spontanicznie, w trakcie domowego życia artystki. Monika Barabasz (Kwaśniak) zaprezentowała m.in.: pejzaże, domy przysłupowe, ptaki, konie narysowane czarnym, brązowym i białym tuszem. Także akwarele z okolicznymi, izersko-karkonoskimi pejzażami. Niezwykle ciekawe i nieco egzotyczne są motywy afrykańskie nanoszone farbami akrylowymi na papierze. Na specjalna uwagę zasługują pejzaże malowane akrylem na łupku. Wybierany przez artystkę z rozmaitych ruin jest nie tylko nietuzinkowym podłożem dla obrazu. Sam kształt łupka niejednokrotnie nadaje dziełu treść. Na łupku powstają także koty i aniołki, które także są malowane na deskach.

W pracach Pani Moniki odnajdziemy wiele miejsc regionu: choćby domy przysłupowe z gminy Stara Kamienica i Bogatyni, czy ruiny zamków Pogórza Izerskiego.

Dla Gości wernisażu Pani Monika przygotowała ciastko z niespodzianką. To zabawna atrakcja, w której można było wylosować prace autorki wystawy.


Wystawę można oglądać w Centrum Informacji Turystycznej w Starej Kamienicy do końca marca. Bezpłatnie; w godz.: pon. i śr. 8-16, wt., czw. i pt. 8-19. Wystawiane prace można także nabyć, ale nie wszystkie "od ręki". Niektóre są oprawione grupowo - po kilka w jednej antyramie.

Zapraszamy do podziwiania i kupowania. Warto tez dodać, że artystkę można również spotkać na comiesięcznych Jarmarkach Izerskich organizowanych w Artystycznej Galerii Izerskiej.

red.
Tagi: · galeria · Artystyczna Galeria Izerska

Linki: · W międzyczasie wstąp na wernisaż · Pochwała codzienności · www.facebook.com/events/493312317370875/?ref=ts&fref=ts

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych safari Kenia sprzątanie Wrocław