ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Ukoronowanie Salomona

Napisany: 2013-03-11

Ukoronowanie Salomona

W niedzielę zakończył się IV sezon cyklu Salomon Nordic Sunday. Żal, że to koniec zmniejsza pociecha, że do grudnia 2013, kiedy rozpocznie się V sezon - niewiele czasu

(fot. Stacja Jakuszyce)

Sezon pod każdym względem rekordowy. Z największą liczbą uczestników, z największą liczbą nagród, z kilkoma olimpijczykami na starcie.

Finał IV SNSa rozegrany został w niedzielę 10 marca. Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały uczestników. Szczególnie biegających stylem dowolnym. Temperatura od rana była dodatnia, więc śnieg na izerskich trasach był miękki.

Na zawodników czekało 11,6 km z podbiegiem na Samolot od strony ST "Orle". Trochę trzeba było wspinać, a szczytu góry widać nie było - Góry Izerskie spowiła bowiem mgła.

Wyścig stylem klasycznym to po raz kolejny rywalizacja dwójki zawodników: Jakuba Mrozińskiego i Wojciecha Smykowskiego. Tym razem najlepszy był Mroziński, mimo przebytej niedawno choroby, która wyeliminowała go m.in. z Biegu Piastów.
- Dziś czułem się już dobrze. Na tyle żeby uciec Wojtkowi i dotrzeć do mety samotnie. Choć dzisiejszy bieg plus dodatkowe sprinty czuję już w rękach - uśmiechał się na mecie zwycięzca biegu stylem klasycznym, a także najlepszy zawodnik klasyfikacji generalnej w kategorii M3.

Wśród pań bezkonkurencyjna była Emilia Romanowicz - młodzieżowa mistrzyni Polski. Przegrała tylko z siedmioma panami. Druga była Aleksandra Pacowska-Brudło. Była wolniejsza od pierwszej zawodniczki o niecałe 10 minut.
W biegu dowolnym stylem najlepszy był Pavel Petr. Czech wygrał już trzeci bieg w tym sezonie. Niestety nie wystartował pięć razy, nie został więc sklasyfikowany w generalce. Tuż za zawodnikiem z Czech - zaledwie 10 sekund później - do mety dobiegła pierwsza pani - reprezentantka Polski w biathlonie Agnieszka Cyl.
- Warunki były trudne, szczególnie łyżwą biegło się dziś ciężko. Najważniejsze, że odzyskałam chęć do ścigania. To był mój cel na ten weekend - podkreśliła na mecie nasza kadrowiczka, dla której SNS był trzecim biegiem w ciągu trzech dni.

W ramach dodatkowej atrakcji, w niedzielę na Polanie Jakuszyckiej rozegrano także sprint techniką klasyczną na dystansie 800 metrów. Emocji było pod dostatkiem. Wśród pań najlepsza była Ewa Szmel, przed Pauliną Szopińską i Agatą Grabowską. Wśród panów emocjonującą walkę na finiszu stoczyli najlepsi we wcześniejszym biegu głównym: Jakub Mroziński i Wojciech Smykowski. Wygrał znów ten pierwszy. Trzeci był Marek Tokarczyk.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Po zawodach odbyła się dekoracja najlepszych w klasyfikacji generalnej. Medale dedykowane otrzymali wszyscy zawodnicy, którzy na koniec sezonu uplasowali się w pierwszych dziesiątkach. Natomiast pierwsi trzej w każdej kategorii wiekowej otrzymali nagrody rzeczowe: za 1. miejsce narty Salomon S-Lab Equipe 10, za drugie - pulsometry Suunto Quest, a za trzecie torbę podróżną Salomon.

Warto dodać, że Salomon Nordic Sunday, a dokładnie jego organizatorka - Beata Lepka - została w niedzielę uhonorowana za organizację najlepszej cyklicznej imprezy w narciarstwie biegowym dla amatorów. Przyjęła puchar z rąk Komandora Biegu Piastów - Dariusza Serafina.

Pełne wyniki niedzielnych zawodów dostępne pod adresem: DataSport.pl

Klasyfikacja generalna w poszczególnych kategoriach dostępna będzie pod adresem: DataSport.pl

Przeda nami jeszcze podsumowania całego czwartego sezonu Salomon Nordic Sunday, a już teraz zapraszamy na sezon piąty. Nim się rozpocznie, warto odbyć przygotowania w ramach Akademii Biegania SNS. Szczegóły dotyczące tego projektu na stronie cyklu, pod adresem: SNS-NartyBiegowe.pl

Źródło: H&S Media Consulting

Tagi: · biegówki · narty biegowe · Bieg Piastów

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław