ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Wejrzyj we świat ich oczyma

Napisany: 2013-05-17

Wejrzyj we świat ich oczyma

Wernisaż fotografii Bożeny Gałan i Mirka Putyra w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie

Serdecznie zapraszam na pierwszy fotograficzny wernisaż w zabytkowych murach Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie. Pierwszy, za to od razu podwójny. Bowiem swoje fotografie zaprezentują dwie osoby związane z bolesławieckim środowiskiem artystycznym: Bożena Gałan i Mirek Putyra.

Bożena Gałan sama o sobie mówi, że jest amatorką, która pokochała fotografię sercem i duszą. Kiedy fotografuje - chce pokazać siebie, taką jaką jest.
- Obrazy przenikania się struktur, przestrzeni, barw,czerni i bieli najchętniej zamykam w kadrach. Być może dlatego, że jestem miłośniczką genialności przyrody. Nieustannie podążam za punktem, który ukazuje się w oddali. Marzę, by oglądających moje zdjęcia odzierać z emocji i wiem, że wciąż jestem daleko - opowiada fotografka.

W jakim kierunku podąży i jak będzie się czuć - tego artystka nie wie. Nie przewiduje i nie stara się przewidzieć. Najbardziej bowiem pragnie spontanicznej, niewymownej radości z tworzenia kadrów.

Mirek Putyra to wyrazista osobowość, dla której liczy się przede wszystkim sam moment fotografowania i kadrowania, to pstryk.
- Zerkając w wizjer, istnieję jedynie w TEJ chwili. Zapominając troski dnia wczorajszego, takoż i demony dnia jutrzejszego - zdradza.

Mówi, że jest fotograficznym samolubem, bo fotografuje jedynie dla tych chwil, w których czuje się dobrze i nie czuje misji budzenia gromkiego aplauzu. Jego samego żadne zdjęcie nie cieszy też codziennie. - Byłbym jednak hipokrytą, twierdząc, że obojętne mi drgnięcie twego serca. I milczące wejrzenie w mój świat, cokolwiek tam ujrzysz i jakkolwiek ocenisz - dodaje.

Ja zaś zapraszam do wejrzenia we świat oczami tej dwójki!

Wernisaż fotografii Bożeny Gałan i Mirka Putyra, 24 maja 2013 r., g. 17, Artystyczna Galeria Izerska, Kromnów 47 b

Violetta Pietrzak, AGI

Tagi: · Artystyczna Galeria Izerska · galeria

· www.galeriaizerska.wix.com/galeria-w-kromnowie

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław