ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Dzika pedagogika

Napisany: 2013-05-28

Dzika pedagogika

Bezpłatny wyjazd studyjny prezentujący najlepsze przykłady działań w edukacji ekologicznej

Wilk szary (źródło: stock.xchng)

Saksońska Fundacja Krajowa Przyroda i Środowisko LaNU (Drezno) oraz Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" (Lubań) serdecznie zapraszają edukatorów ekologicznych (w tym nauczycieli) z Saksonii i woj. dolnośląskiego, do udziału w bezpłatnym wyjeździe studyjnym pt. "Dzika pedagogika", który odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2013 r.

Wizytę rozpoczniemy na Górnych Łużycach. Będziemy wędrować śladami wilka wraz ze strażnikiem leśnym, Gisbertem Hillerem. Poprowadzi nas przez terytorium hordy z Dauban i opowie o obawach mieszkańców okolic. Pokaże również w jaki sposób pracować nad akceptacją wilka. Następnie pojedziemy do Szwajcarii Saksońskiej i przez Claudię Christ wprowadzeni zostaniemy w zagadnienia "dzikiej pedagogiki". Na własnej skórze poznamy dziką przyrodę. Na zakończenie C. Christ z Arminem Zenkerem (Centrum Parku Narodowego Szwajcaria Saksońska) zabiorą nas na wycieczkę do dzikiego wąwozu Gór Połabskich pod hasłem "Pozostawić naturę naturalną".

Szczegółowy Program wyjazdu

Wyjazd skierowany WYŁĄCZNIE do edukatorów ekologicznych z Saksonii i z woj. dolnośląskiego (powiaty: bolesławiecki, lubański, lwówecki, zgorzelecki, jeleniogórski i miasto na prawach powiatu Jelenia Góra). Do udziału zapraszamy w szczególności przedstawicieli centrów edukacyjnych, nadleśnictw, parków narodowych i krajobrazowych, stowarzyszeń / fundacji, szkół oraz innych placówek edukacyjnych, zajmujących się edukacją ekologiczną.

Informacje organizacyjne

Udział w szkoleniu jest BEZPŁATNY.
UWAGA! Nocujemy na łonie natury! Dla wszystkich uczestników organizatorzy zarezerwują miejsca noclegowe w bungalowie - jako alternatywę dla noclegu pod niebem. Za nocleg i wyżywienie uczestnicy nie ponoszą opłat.
Spotkanie będzie prowadzone w j. niemieckim z tłumaczeniem symultanicznym na j. polski.
Termin zgłoszeń upływa 7 czerwca 2013 r. (Formularz zgłoszenia)

Wyjazd jest elementem projektu "Nowe Drogi dla Edukacji Ekologicznej w Saksonii i na Dolnym Śląsku" - projekt ramowy Trójnarodowej Sieci Edukacji Ekologicznej", dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Saksonia - Polska 2007-2013.

Magdalena Guła, P-ZFST POGRANICZE

Tagi: · ochrona przyrody · las

· www.pogranicze-csb.home.pl · www.lanu.de

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław