ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Szykujcie się na ekstremalne przygody!

Napisany: 2013-06-04

Szykujcie się na ekstremalne przygody!

Od 1 czerwca ruszyły zapisy na jedne z najpopularniejszych zawodów na orientację w woj. dolnośląskim - Izerską Wielką Wyrypę

Izerska Wielka Wyrypa 2013 (źródło: IWW)

Izerska Wielka Wyrypa z roku na rok przyciąga ona coraz więcej osób żądnych przygód. Rosnąca liczba uczestników to najlepsza wizytówka tej imprezy.

Data tegorocznej edycji to 16-18 sierpnia. Bazą będzie Lwówek Śląski - malowniczo położone na pograniczu Gór Izerskich i Gór Kaczawskich, wielowiekowe miasto z bogatymi tradycjami. Doskonale znane z wybornego piwa.

Lwówek to doskonała lokalizacja. Pozwoli na zaprojektowanie ciekawych, zróżnicowanych tras, prowadzących po innych zakątkach Pogórza Izerskiego i Gór Izerskich niż ścieżki poprzednich edycji.

- Chcemy, aby za każdym razem trasy wiodły innymi szlakami, tak aby pokazać piękno jak największego obszaru - tłumaczy Arkadiusz Zapotoczny, kierownik rajdu. - Tegoroczne hasło to "Z widokiem na Izery" - i rzeczywiście zapierających dech w piersiach widoków można być pewnym. Arkadiusz i Kornel Jaskułowie z teamu mod-x.org już sprawdzają różne warianty tras.

Izerska Wielka Wyrypa 2012 (źródło: IWW)

Czy zawodnicy zdążą je zarejestrować szukając tej najbardziej optymalnej drogi między jednym a drugim punktem kontrolnym? Tego nie wiemy. Wszystko w ich rękach i nogach. W tym roku mają do wyboru aż pięć tras (w poprzednich latach trzy). Nowe warianty to 70 kilometrowa trasa rowerowa i 20 kilometrowa trasa piesza. To ukłon w stronę tych, dla których Izerska Wielka Wyrypa to bardziej zabawa i turystyka niż zaciekła sportowa rywalizacja. Pozostałe trasy, czyli 100 i 50 km pieszo oraz 150 km na rowerze oczywiście pozostają.

Izerska Wyrypa jest dla wszystkich! Rozpiętość długości tras gwarantuje, że mogą w niej wystartować osoby o doskonałej kondycji i dużym doświadczeniu w tego typu zmaganiach, oraz ci zupełnie początkujący.

Izerska Wielka Wyrypa 2012 (fot. M. Strojny, źródło: IWW)

Warto już teraz zanotować sierpniową datę w kalendarzu i szybko zdecydować się na udział w wielkiej izerskiej przygodzie. Przez cały czerwiec obowiązuje niższe wpisowe: dla 20 km trasy pieszej - 20 zł, 50 km - 40 zł, 100 km - 50 zł. Za 150 km trasy rowerowej zapłacimy 50 zł, a za krótszą i nową trasę 70 km jedyne 40 zł.

Szczegółowe informacje oraz regulamin imprezy znajdą Państwo na stronie IzerskaWyrypa.mcrace.pl

Czekamy na zgłoszenia!

W imieniu organizatorów - Violetta Pietrzak

Tagi: · rajdy górskie

Linki: · Izerska Wielka Wyrypa · Halo! Tu baza! · Wyrypasy nie próżnują · izerskawyrypa.mcrace.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia drukarki do kodĂłw kreskowych montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław