ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Z Lubania do Zgorzelca po Królewskiej

Napisany: 2013-07-01

Z Lubania do Zgorzelca po Królewskiej

Kolejna wędrówka Drogą Królewską już w najbliższą sobotę (6 lipca)

Zapraszamy do udziału 6 lipca br. w kolejnej wędrówce szlakiem VIA REGIA, trasą z Lubania do Zgorzelca.
Wędrówki odbywają się w ramach projektu "Via Regia: poznać Europę - od historii do przyszłości" realizowanego przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" i Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen.

Początek wędrówki 6 lipca 2013 r., o godz. 900 przy Wieży Brackiej w Lubaniu
Na 28-kilometrowej trasie przez Pisarzowice, Henryków i Gronów skorzystamy z Drogi św. Jakuba. Na trasie tej przeważa nawierzchnia asfaltowa, co należy wziąć pod uwagę przy doborze obuwia. Dojście do Zgorzelca ok. godz. 18

Przejście z Lubania do Zgorzelca wpisuje się kalendarz jubileuszu 10-lecia Ekumenicznego Szlaku Pątniczego (Ökumenischer Pilgerweg) z Görlitz do Vacha, który przyczynił się do rozwoju badań dawnej Drogi Królewskiej i przyczynił się do odrodzenia tradycji indywidualnego pielgrzymowania we wschodnich Niemczech i w Polsce. Tego dnia na trasę pieszej Via Regia wyruszają wędrowcy w kilkunastu punktach Szlaku. Nie zabraknie więc także odcinka Wysokiej Drogi w polskiej części Górnych Łużyc.

Udział w wędrówce jest bezpłatny. Uczestnicy we własnym zakresie zabezpieczają prowiant i ubezpieczenie. Organizatorzy zapewniają dojazd: ze Zgorzelca autobusem PKS o godz. 805 (planowy przyjazd do Lubania 842), zaś z Jeleniej Góry - 750 (planowy przyjazd do Lubania - 850). Korzystamy przy tym z transportu kolejowego z wykorzystaniem biletów grupowych. Dlatego konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie, najpóźniej do godziny 1200 dnia poprzedzającego wędrówkę. W przypadku zaniechania uczestnictwa bez odwołania wcześniejszego zgłoszenia, organizator zastrzega sobie prawo do domagania się zwrotu poniesionych kosztów. Nie jest przewidziany transport bagażów. Wędrówki prowadzi licencjonowany przewodnik sudecki i saksoński oraz tłumacz polsko-niemiecki.

Projekt pt. "Via Regia: poznać Europę - od historii do przyszłości" realizowany jest przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej EWT Polska - Saksonia 2007-2013.

Dalsze informacje i zgłoszenia:
Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”
ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań
Osoba do kontaktów: Daniel Zawada
e-mail: zawada@pogranicze-csb.home.pl
www.pogranicze-csb.home.pl / www.viaregia.info

Źródło: P-ZFST POGRANICZE

Tagi: · przewodnik · wędrówki · trasy piesze

Linki: · Ruszaj w Drogę Królewską · www.pogranicze-csb.home.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych safari Kenia sprzątanie Wrocław