ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Izerska ekstrema

Napisany: 2013-08-02

Izerska ekstrema

Wielkimi przełajowymi krokami zbliża się Izerska Wielka Wyrypa

Izerska Wielka Wyrypa 2013

Ogromne puste przestrzenie, na których można usłyszeć w końcu swój oddech, malownicza dolina rzeki Bóbr, gdzie czas płynie jakby nieco leniwie, piękne pagórki porośnięte starymi lasami i Góry Izerskie na wyciągnięcie ręki.

Tak zapowiada się tegoroczna edycja IV Ekstremalnego Rajdu na Orientację - Izerska Wielka Wyrypa. Zawody odbędą się w dniach 16-18 sierpnia. Bazą wypadową będzie malowniczo położone, wśród zielonych wzgórz, miasto Lwówek Śląski, słynące w całej Europie z najstarszego, wciąż działającego browaru w Polsce.

W tym roku zawodnicy mają do wyboru aż pięć tras. Piechurzy zmierzą się z dystansem 20 lub 50, lub 100 km. Rowerzyści wystartują na 70 bądź 150 km. Niech łagodne pagórki wokół Lwówka nie zmylą uczestników. Ci, którzy myślą, że trasy będą mało wymagające kondycyjnie i nawigacyjnie - są w błędzie. Ich budowniczowie - Arkadiusz i Kornel Jaskułowie z teamu mod-x.org już zapowiadają, że na większości tras łatwo nie będzie. - Jedynie trasa piesza 20-kilometrowa będzie nieco łatwiejsza, bo przygotowujemy ją z myślą o początkujących uczestnikach, których start w tych zawodach ma zachęcić do dalszej zabawy w rajdach na orientację - zdradza Kornel Jaskuła.

Izerska Wielka Wyrypa 2012 (fot. M. Strojny, źródło: IWW)

Spytałam Arkadiusza Jaskułę, który szykuje trasy dla rowerzystów, czy na ulgi mogą liczyć fani dwóch kółek, którzy wystartują na nowej w tym roku trasie 70 km?
- Na ulgę bym nie liczył. To w końcu rajd ekstremalny. Bardziej poważnie mówiąc, to przy budowaniu tras rowerowych staraliśmy się możliwie szerokim łukiem omijać odcinki asfaltowe. Teren w tym roku daje nam pełen drogowy przekrój: od asfaltów, poprzez szerokie szutry, użytkowane drogi polne po zarośniętą trawą i ledwie widoczną miedzę, która kiedyś była drogą. - zapowiada Arkadiusz Jaskuła. - Oczywiście to wszystko dawkowane jest rowerzystom z odpowiednim umiarem. Wydaje mi się, że będzie ciekawa rowerowa przygoda. Czy będzie ciężko? Nie bardziej niż zwykle na IWW - dodaje.

Przypominamy, że zapisy na Izerską Wielką Wyrypę kończą się tuż przed zawodami.

- Na chętnych do startu czekamy do 11 sierpnia. Zgłaszać się można poprzez formularz dostępny na naszej stronie internetowej. Spodziewamy się w tym roku rekordowej ilości uczestników, co nas bardzo cieszy, ale i stawia ogromne wyzwania - mówi Arkadiusz Zapotoczny, kierownik i pomysłodawca imprezy. Przypomina też, że w ramach wpisowego zawodnicy otrzymają darmowy nocleg dzięki gościnności Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lwówku Śląskim, ciepły posiłek regeneracyjny na mecie zawodów, dostęp do pryszniców z ciepłą wodą, bufety na trasach oraz co najważniejsze - mapy.

Zapraszamy wszystkich chętnych, aby zmierzyć się z przygodą!

Violetta Pietrzak

Tagi: · rajdy górskie · trasy rowerowe

Linki: · Udziel się ekstremalnie! · www.izerskawyrypa.mcrace.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław