ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Zamkowe filmy nad jeziorem

Napisany: 2013-08-07

Zamkowe filmy nad jeziorem

Zamkowe Noce Filmowe nad Zaporą Leśniańską

Zamkowe Noce Filmowe

Stowarzyszenie "Zamek Czocha" przygotowało na 15 i 16 sierpnia pełne tajemnic ZAMKOWE NOCE FILMOWE. I to nie do zamku Czocha czy Lubomierza, gdzie w najlepsze trwać będzie festiwal filmów komediowych. Zapraszają do nowo otwartego Hotelu CZOCHA nad Zaporą Leśniańską (Baworowo 100). Dojść tu lub dojechać można przez koronę Zapory Leśniańskiej, na miejscu jest parking dla aut.

- Chcemy pokazać walory Jeziora Leśniańskiego i otoczenia wokół. Przypomnimy kultową komedię "Gdzie jest generał?", którą filmowcy nagrywali tu równo 50 lat temu. Uchylimy rąbka tajemnicy, jak film powstawał - mówi Janusz Skowroński, prezes Stowarzyszenia "Zamek Czocha".
Organizatorzy chcą w ten sposób przypomnieć postać wybitnego aktora Jerzego Turka (1934-2010) - niezapomnianego Orzeszki z "Gdzie jest generał?" i innych filmów.

- Mało kto wie, że Jerzy Turek był członkiem naszego Stowarzyszenia - dodaje Krzysztof Zachar. - Pokażemy pamiątki i zdjęcia z pobytu aktora w zamku oraz inną komedię z jego udziałem "Nie lubię poniedziałku" - zachęca.
Z kolei Piotr Kucznir, wiceprezes stowarzyszenia, rozwieje wątpliwości dotyczące słynnej twierdzy szyfrów. Jego prelekcję wzbogaci pokaz wyposażenia i uzbrojenia z okresu II wojny światowej.

Po każdym z filmów organizatorzy zapraszają na dyskusję i zakup wydawnictw książkowych o regionie z autografem!

Wstęp na spotkania wolny!

Źródło: Przegląd Lubański

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław