ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Polsko-niemiecki łańcuch

Napisany: 2013-08-21

Polsko-niemiecki łańcuch

Może się zawiązać między producentami ekologicznymi, młynami i piekarniami w Saksonii i w Górnych Łużycach / Dolnym Śląsku

(fot. A. Lipin)

Pomoże w tym polsko-niemieckie spotkanie "Od ekologicznego zboża do bio-chleba. Nawiązanie współpracy pomiędzy producentami ekologicznymi, młynami i piekarniami w Saksonii i na Dolnym Śląsku". Głównym jego tematem będzie łańcuch powiązań w produkcji ekologicznego pieczywa.

Do udziału zapraszają w czwartek, 5 września 2013 r. w Zgorzelcu organizatorzy: EkoConnect e.V. - Międzynarodowe Centrum Rolnictwa Ekologicznego Środkowej i Wschodniej Europy, Saksońskie Zrzeszenie Rolne Gäa e.V. i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego POGRANICZE.

Udział bezpłatny!

Spotkanie odbędzie się w ramach polsko-niemieckiego projektu "Działać ekologicznie". Celem spotkania jest przedstawienie regionalnym przetwórcom zbóż, np. młynom i piekarniom, możliwości korzystania z regionalnego rynku produktów ekologicznych, rozpoznanie i umożliwienie wejścia na rynek produktów ekologicznych.
Przedstawione i przedyskutowane zostaną praktyczne doświadczenia dotyczące m. in. prowadzenia piekarni ekologicznej oraz organizacji regionalnego przetwórstwa zbóż ekologicznych. Spotkanie będzie tłumaczone na j. polski i niemiecki.

Zgłoszenia udziału są przyjmowane do 30 sierpnia 2013 r.

Szczegółowy program i formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej POGRANICZA

Projekt "Działać ekologicznie - przedsięwzięcia w celu intensyfikacji transgranicznej współpracy przy rozbudowie przetwórstwa regionalnego i sprzedaży produktów ekologicznych" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Saksonia - Polska 2007 - 2013.

Dodatkowych informacji udziela Magdalena Guła (gula@pogranicze-csb.home.pl , tel. 757 215 077) ze Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego POGRANICZE

Magdalena Guła, P-ZFST POGRANICZE

· www.pogranicze-csb.home.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław