ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Daj spróbować Walończykom nalewkę

Napisany: 2013-08-23

Daj spróbować Walończykom nalewkę

Jesteś smakoszem i komponujesz własne szlachetne trunki? Chcesz się pochwalić światu swą rewelacyjną nalewką?

Szacowne grono Walończyków pochyli się nad każdą flaszą i antałkiem (źródło: Sudeckie Bractwo Walońskie)

Weź swe nalewki i przyjedź do Starej Chaty Walońskiej w Szklarskiej Porębie, przy ul. H. Kołłątaja 12, 15 września 2013 r. przed godz. 15. Wówczas uderzy Wielki Bęben Waloński i IV Festiwal Sudecki Nalewek Walońskich się rozpocznie.

Sudeckie Bractwo Walońskie jako spadkobiercy Walończyków i laborantów, wie o izersko-karkonoskich skarbach wszystko. Również tych zielnych, rosnących na górskich polanach i w lasach. Trudno wyobrazić sobie bardziej kompetentne grono do oceny zasobów Waszych piwniczek.

Wszelkie szczegóły wyjaśni regulamin...

REGULAMIN CZWARTEGO SUDECKIEGO FESTIWALU NALEWEK WALOŃSKICH

§ 1

Czwarty Sudecki Festiwal Nalewek Walońskich, zwany dalej "festiwalem", ma na celu popularyzację wartości gastronomicznych i krajoznawczych w połączeniu z krzewieniem szacunku dla dziedzictwa kulturowego Sudetów. Festiwal został stworzony i jest dedykowany światłej pamięci Juliusza Naumowicza, Wielkiego Mistrza Sudeckiego bractwa walońskiego. Organizatorem festiwalu jest Sudeckie Bractwo Walońskie przy światłym wsparciu Wielkopolsko-Śląskiego Bractwa Siedmiu Gwiazd.

§ 2

Miejscem festiwalu jest Stara Chata Walońska w Szklarskiej Porębie przy ul. H. Kołłątaja 12. Termin festiwalu zostaje ustalony na niedziele 15 września 2013 r. i rozpocznie się o godzinie 15 z chwilą uderzenia w Wielki Bęben Waloński.

§ 3

Festiwal odbywa się w dwóch kategoriach karkonoskich nalewek walońskich; słodkich i wytrawnych. Warunkiem przystąpienia do festiwalu jest złożenie na ręce Anny Naumowicz w Muzeum Ziemi JUNA przy ul. Jeleniogórskiej 9 w Szklarskiej Porębie tel. 757 173 287 własnoręcznie sporządzonej nalewki o minimalnej objętości ¾ litra w naczyniu szklanym lub ceramicznym.

§ 4

Oceny konkursowej nalewek walońskich dokonuje Wysoka Komisja. Członkowie Komisji pozostają bezstronni i nie mogą zgłaszać swoich nalewek do udziału w festiwalu.

§ 5

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie i nie ponoszą odpowiedzialności za zaistniałe wypadki.

Sudeckie Bractwo Walońskie

· www.chatawalonska.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław