ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Izerski walking

Napisany: 2013-10-04

Izerski walking

Po raz pierwszy w Polsce - Mistrzostwa Świata w Nordic Walking! No i gdzie? Oczywiście w Górach Izerskich!

Obóz kondycyjny dla zawodników w Górach Izerskich (źródło: MSNW.pl)

Impreza sportowo-rekreacyjna nordic walking odbędzie się w Jakuszycach 5 i 6 października 2013 r. Każdy może wystartować wystarczy spełnić warunki regulaminu (www.msnw.pl). Szczególnie zapraszamy dzieci, już od 1 roku życia. Wystartują na dystansie 250 m.

Zawody będą trwały dwa dni. Pierwszego, 5 października zawodnicy zmierzą się na trasach CROSS - do wyboru 250 m (dzieci), 300 m, 10 km lub 20 km. Rywalizacja odbędzie się na izerskiej trasie Letniego Biegu Piastów ze startem i metą w Jakuszycach. Drugiego dnia 6 października odbędzie się rywalizacja w kategorii HILL, czyli wejście na Szrenicę. Niełatwa trasa biegnie od dolnej stacji wyciągu na krzesełkowego, poprzez stację pośrednią, schronisko „Pod Łabskim Szczytem”, Śnieżne Kotły, aż do mety na Szrenicy (10 km).

Zawodnicy zostaną nagrodzeni w w kilku kategoriach wiekowych. Ponadto organizatorzy - Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking - przewidzieli wiele niespodzianek: wycieczki (w tym także do europarlamentu), vouchery pobytowe w hotelach w całej Polsce oraz nagrody rzeczowe.
Oficjalnym partnerem imprezy jest Stowarzyszenie "Bieg Piastów" oraz miasto Szklarska Poręba. Mistrzostwa wspiera także firma Sudety Lift i Karkonoski Park Narodowy. Partnerem dost. sprzęt jest Elephant Pro Sport z Wrocławia - wyłączny dystrybutor marki One Way w Polsce.

Oficjalna próba generalna przed Mistrzostwami Świata w Nordic Walking odbyła się 31 sierpnia 2013 r. w Złotoryi - Stolicy Polskiego Złota.

Na dzień przed mistrzostwami, 4 października 2013 r. o godz. 10, w Hotelu LAS zaplanowano konferencję prasową z udziałem Mistrzyń Świata w Nordic Walking: Elżbietą Wojciechowską (Mistrzyni Świata CROSS) oraz Ireną Czuta-Pakosz (Mistrzyni Świata HILL oraz Mistrzyni Świata w Biegach Górskich). Ponadto oficjalne stanowisko ws. zawodów zajęła Justyna Kowalczyk, która napisała list do zawodników. Zostanie odczytany podczas spotkania z prasą.

Mistrzostwa Świata honorowym patronatem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, marszałek woj. dolnośląskiego, Międzynarodowa Federacja Sportu Dla Wszystkich, europosłanka Lidia Geringer de Oedenberg oraz burmistrz Szklarskiej Poręby.

Nordic Walking - chodź z nami!

W imieniu organizatorów, dyrektorka zawodów - Paulina Ruta

Tagi: · trasy piesze · Jakuszyce

· www.msnw.pl · www.psnw.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław