ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Średnio o 15°C więcej

Napisany: 2013-10-18

Średnio o 15°C więcej

III urodziny agencji artystyczno-koncertowej Foliba Management w JAZGOCIE

Klub JAZGOT, 16 listopada 2013 r.

Wyjątkowy urodzinowy koncert, staje się właśnie cykliczną, coroczną imprezą skupiającą artystów związanych z agencją. Tradycyjnie zabawa odbędzie się w ulubionych klubach agencji: PUZZLE we Wrocławiu, HERBACIARNIA w Brzegu i JAZGOT w Szklarskiej Porębie. W tym roku postanowiliśmy zaprosić młody, niezwykle dobrze rokujący zespół Chilli Crew, który łączy siły z Martyną Baranowską. Oczywiście wystąpi Foliba + goście, którymi będą: wirtuoz kory Buba Kuyateh (Gambia) oraz znakomity tancerz Andy Camara (Gwinea).

Data: 16 listopada 2013 r.
Miejsce: Klub JAZGOT, przy Objazdowej 1 w Szklarskiej Porębie
Start: godz. 2000
Bilety: 20 zł
Wystąpią: Foliba & Andy Camara (Gwinea) & Buba Kuyateh (Gambia), Chilli Crew

Foliba

Zespół Foliba to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy i żywiołowy taniec w klimacie podzwrotnikowym.
Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in.: djembe (dżembe), dundun'y, balafon, shekere. Te, z pozoru proste instrumenty urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem.
Członkowie zespołu podróżują do Gwinei, Mali, Burkina Faso, Senegalu, Gambii by uczyć się gry na tradycyjnych instrumentach oraz tańca, u źródeł od najlepszych muzyków i tancerzy. Jednocześnie prowadzą liczne warsztaty bębniarskie i taneczne w Polsce i za granicą . Zespół regularnie koncertuje. Ma za sobą ponad 200 występów. Wystąpił na wielu scenach z muzykami i tancerzami światowej sławy, takich jak: Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Bouba Kuyateh (Gambia), Adama Dembele (Senegal), Seckou Keita (Senegal), Landing Mane (Senegal), Bouba Diakite (Gwinea).
Uwaga! Foliba podnosi temperaturę otoczenia o średnio 15°C!
www.Foliba.pl

Andy Camara

Wybitny tancerz i muzyk gwinejski. Pracuje jako tancerz i choreograf polskiej grupy SalsHall Ortodox. Urodził się w Konakry w rodzinie o głębokich tradycjach artystycznych. Ojciec jego był szanowanym griotem, co sprawiało, że Andy od najmłodszych lat obcował z tradycyjną sztuką afrykańską i był szkolony na tancerza. Współpracował z ogromną liczbą grup i baletów, między innymi: Ballet Farita, Ballet Kounkori Bamba, Ballet Merveille de Guinee, Ballet Djakhanki Kounda, Ballet Foniki, Academi Percusion (UNICEF). Jest choreografem, a także dyrektorem artystycznym tancerzy i muzyków uznanego Ballet Sourakhata w Konakry, Matam. Jego głównym nauczycielem i mistrzem był Sorel Conti, tancerz Les Ballet Africains. Jest poważanym artystą w Gwinei i bardzo dobrym pedagogiem. Specjalnie na jego zajęcia przyjeżdżają tancerze z różnych stron świata, między innymi: Włoch, Francji, Japonii, Australii, USA. Jest mistrzem między innymi znanej już w Polsce tancerki Violi Wojciechowskiej (Konoba, Centrum Kultur Świata). Jako pedagog ceniony jest nie tylko przez białych, lecz również Afrykańczyków zapraszany na warsztaty do różnych państw w samej Afryce, między innymi Senegalu, Burkina Faso czy Gambii. Jego twórczość nie zamyka się tylko na wiernym odtwarzaniu tradycji afrykańskich, ale również na kreowaniu wspaniałych nowatorskich spektakli taneczno-muzycznych. W Afryce pracuje również jako muzyk (dundunista). Jest artystą bardzo twórczym, cieszącym się ogromnym poważaniem w Afryce. Jego taniec i choreografie są oryginalne i mają niepowtarzalny styl. Warsztaty taneczne z Andym to możliwość pracy z wyśmienitym choreografem, a także poznania prawdziwych tańców afrykańskich bezpośrednio u korzeni. W Polsce współpracuje z grupami: West African Project, Strefa Rytmu, Uanga i City Bum Bum jako tancerz oraz muzyk.

Buba Kuyateh

Buba Kuyateh, gambijski muzyk grający na korze - tradycyjnym , zachodnioafrykańskim instrumencie. Urodził się w Gambii, na zachodnim wybrzeżu Afryki. Należy do znanej rodziny Jali , czyli muzyków zajmujących się szerzeniem tradycji oraz przekazywaniem historii z pokolenia na pokolenie.
W jego rodzinnych stronach mówi się w trzech rdzennych językach: Wolof, Jola i Mandinka. Jego ojczystym językiem jest właśnie Mandinka - znamienny dla regionu Senegambii, nie posiadający jednak formy pisemnej. Dlatego też szczególne znaczenie dla rozpowszechniania wiedzy tradycyjnej i historycznej ma tam przekaz ustny. Najbardziej typową formą tego przekazu są pieśni tradycyjne wykonywane przez rodziny Jali - muzyków specjalizujących się w pielęgnowaniu rodzimej kultury i obyczajów.
Dziadek Buby - Alagi Bai Konte oraz ojciec - Kausu Kuyateh są wybitnymi koristami. Również kobiety w jego rodzinie, jego babka, matka i siostra zajmują się śpiewem. Tak więc już od najmłodszych lat, kontynuując rodzinną tradycję, Buba uczył się gry na korze i śpiewu.
- Dla mnie muzyka klasyczna wiąże się z improwizacją. W Naszej tradycyjnej pieśni jest miejsce zarówno na ściśle określone, niezmienne od wieków elementy, jak i na improwizacje zarówno jeśli chodzi o grę jak i śpiew - mówi Buba.

Stereotypowo afrykańską muzykę kojarzymy z bębnami, podczas gdy Jali grają na różnych instrumentach, np. na balafonie czy koni. Jednak dla mieszkańców Zachodniej Afryki to kora jest najbardziej wyrazistym instrumentem, którego melodie niezmiennie towarzyszą pieśniom, legendom o prawdom przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Występ artysty to nie tylko przekaz wiedzy, ale również popis umiejętności gry na 21-strunowym instrumencie. Obfituje w improwizacje i solówki, zapewnia niepowtarzalną ucztę dla ucha.
www.BubaKuyateh.com

Chilli Crew

Założyciele StarGuardMuffin łączą siły z charyzmatyczną wokalistką Martyną Baranowską.
Chilli Crew powstał z inicjatywy Szymona Chudego i Jakuba Wojciechowskiego - muzyków zespołu StarGuardMuffin, współodpowiedzialnych za olbrzymi sukces Kamila Bednarka. Pomimo młodego wieku posiadają oni w dorobku prestiżowe nagrody i wyróżnienia. W tym multi-platynową i złotą płytę, pierwsze miejsce festiwalu Top Trendy (za największą sprzedaż w roku 2011), nagrodę specjalną konsula Jamajki w Polsce i wiele innych. Pracując razem w legendarnym studiu Boba Marleya Tuff Gong na Jamajce odkryli swoją wspólną pasję. Tworzenie szczerej muzyki, płynącej prosto z serca, stało się dla nich wyznacznikiem podążania własną ścieżką i doprowadziło do stworzenia Chilli Crew.
www.ChilliCrew.com

W imieniu organizatorów - ZAPRASZAMY!

Źródło: FOLIBA Management

Tagi: · koncert · Jazgot · Szklarska Poręba

Linki: · Urodziny w Jazgocie [AKTUALIZACJA] · www.folibamanagement.com

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych drukarki do kodĂłw kreskowych safari Kenia sprzątanie Wrocław