ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Na Andrzejki idźcie w tango!

Napisany: 2013-11-26

Na Andrzejki idźcie w tango!

Są takie imieniny w kalendarzu, które trzeba uczcić godnie. Nawet, gdy nie zna się żadnego solenizanta. Andrzejki! Specjalny dzień - specjalna okazja!

Wybitny akordeonista i bandoneonista, genialny pianista, utwory Richarda Galliano i Astora Piazzolli, piękna przestrzeń dawnego ewangelickiego kościoła, doskonała akustyka, namiętność i pasja.
To czeka na Was w dniu Św. Andrzeja.

Andrzejkowe Tango w Kromnowie

Gdzie?? Kiedy?? Za Ile??


W Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie, o godz. 18, 30 listopada 2013 r. podczas koncertu

"Andrzejkowe tango"

Wystąpią: Wiesław Prządka i Rafał Karasiewicz

Wiesław Prządka - jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i jedyna w kraju osoba, która opanowała grę na bandoneonie diatoniczym. Absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie akordeonu prof. Henryka Krzemińskiego, twórca i kierownik wielu projektów i zespołów, między innymi New Musette Quartet czy Gipsy Swing.
To artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango. Artysta, któremu zawdzięczamy powrót akordeonu jako instrumentu solowego na sceny filharmonii. Artysta, który, jak sam przyznaje, urodził się chyba po to, aby grać na akordeonie. Jest wirtuozem, przy którego muzyce możemy przenieść się w inny świat.

Jego talent rozbrzmiewał już w całej Polsce, a także poza jej granicami. Koncertował w wielu krajach europejskich i w Stanach Zjednoczonych. Dokonał także wielu nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w całej Europie. Współpracował ze sławami polskiej sceny muzycznej, między innymi z Hanną Banaszak, Justyną Szafran czy Zbigniewem Wodeckim.

Rafał Karasiewicz - pianista, kompozytor, producent. Na co dzień związany z teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Swoje umiejętności szlifował na licznych warsztatach prowadzonych przez czołówkę muzyków jazzowych. Na swoim koncie ma współpracę z big-bandem Grzegorza Mazura. Dzięki tej współpracy występował z takimi gwiazdami, jak chociażby Henryk Miśkiewicz czy Ewa Bem. Był najbliższym współpracownikiem Leszka Możdżera podczas powstawania pierwszego na świecie musicalu bez słów SCAT. 
Koncertował w wielu krajach Europy. Prowadzi ożywioną działalność kulturalną i edukacyjną.

Bilety na koncert "Andrzejkowe tango" w cenie 25 zł można nabyć w Jeleniej Górze w sklepie sportowym Olimp (ul. Szkolna 6) od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 i w soboty od godz. 10 do 14 oraz w siedzibie Galerii w Kromnowie od wtorku do soboty w godz. 8-16.

Dla Andrzejów promocja - drugą osobę można zabrać zupełnie za darmo!

Bilety będą także dostępne przed wejściem na koncert.

Zapraszam gorąco!

Violetta Pietrzak, AGI

Tagi: · Artystyczna Galeria Izerska · koncert · Kromnów

Linki: · Artystyczna Galeria Izerska

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów drukarki do kodĂłw kreskowych montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław