ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Do startu gotowi? ... SNS!

Napisany: 2013-11-27

Do startu gotowi? ... SNS!

Już tylko miesiąc do rozpoczęcia Salomon Nordic Sunday!

Salomon Nordic Sunday

Za miesiąc, 21 grudnia 2013 roku, na Polanie Jakuszyckiej rozpocznie się V sezon cyklu Salomon Nordic Sunday. Największa nowość tej edycji to rozdzielenie imprezy na dwa dni. W sobotę odbędzie się bieg stylem dowolnym, w niedzielę klasykiem. Wracamy także do sprawdzonego systemu przyznawania punktów w klasyfikacji generalnej. SNS łączy też siły z Pucharem Polski Amatorów i Biegiem Piastów!

Dzięki przeniesieniu stylu dowolnego na sobotę, wielu zawodników może spróbować wystartować w SNS-ie zarówno łyżwą, jak i klasykiem. Do tej pory takiej możliwości nie było. Tzn. można było tego spróbować jedynie podczas wyścigów na Kubalonce, ale trzeba było mieć świetną kondycję, bo tam oba biegi były rozgrywane w jeden dzień, w odstępie godziny.
Sobotni start zawsze będzie się odbywał o godz. 11, a niedzielny o godz. 1030. Wyjątkiem jest finał cyklu, który zostanie rozegrany 23 lutego 2014 roku na Polanie Jakuszyckiej i będzie to finał jednodniowy. Będzie on jednocześnie finałem Pucharu Polski Amatorów oraz składową XXXVIII Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Tego dnia klasycy i łyżwiarze zmierzą się o tej samej porze.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Po rozłożeniu rywalizacji na dwa dni, zmniejsza się liczba weekendów, w które odbywa się będzie rywalizacja w ramach Salomon Nordic Sunday. Zawodnicy czterokrotnie spotkają się w Jakuszycach i raz w Kubalonce. A oto dokładne terminy:

  • I bieg 21grudnia 2013 - FT, 22 grudnia 2013 - CT w Jakuszycach
  • II bieg 11 stycznia 2014 - FT, 12 stycznia 2014 - CT w Jakuszycach
  • III bieg 25 stycznia 2014 - FT, 26 stycznia 2014 - CT w Kubalonce
  • IV bieg 1 lutego 2014 - FT, 2. lutego 2014 - CT w Jakuszycach
  • V bieg 23 lutego 2014 - FT i CT w Jakuszycach

By znaleźć się w klasyfikacji generalnej, należy zaliczyć minimum cztery biegi, oczywiście w danym stylu.
Dla zawodników, którzy startują w obu stylach przewidzianych jest 20 procent zniżki tytułem wpisowego. Nowością dotyczącą opłat startowych, jest także stała kwota dla obcokrajowców, którzy płacąc w dniu zawodów, nie muszą płacić więcej.
- To ze względu na wysokie koszty przelewów międzynarodowych. Dlatego np. nasi goście z Czech mogą zapłacić 50 zł w dniu biegu, w biurze zawodów - tłumaczy organizator cyklu Beata Lepka.

Zmienia się także punktacja do klasyfikacji generalnej. Po roku przerwy wraca specjalny przelicznik czasu osiągniętego na mecie, względem czasu zwycięzcy.
- Zrobiliśmy to na wyraźną prośbę zawodników, po raz kolejny udowadniając, że ten cykl powstał dla nich i on decydują o jego wyglądzie - podkreśla B. Lepka.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Zapisy na zawody tradycyjnie odbywają się drogą internetową, na portalu firmy Datasport, a dokładnie pod tym adresem: Zapisy SNS.
Zapisy na bieg finałowy są prowadzone oddzielnie Zapisy Finał SNS.

Przypomnijmy, że osoby, które już są zapisane do udziału w SNS, tzn. posiadają numer z poprzednich lat, nie rejestrują się ponownie, a jedynie opłacają startowe, na konto wskazane w regulaminie z odpowiednim tytułem przelewu.
Inaczej ma się sytuacja z osobami, które są zapisane na jeden ze stylów, a w tym sezonie będą chciałby biegać w obu.
- Tu konieczna jest ponowna rejestracja na drugi styl, byśmy mogli nadać nowy numer i chip. Przypisany do odpowiedniego stylu - podkreśla Beata Lepka.

Do pierwszego SNS-a pozostał już tylko miesiąc. Synoptycy zapowiadają intensywne opady śniegu w Jakuszycach.

Więcej o cyklu Salomon Nordic Sunday na jego oficjalnej stronie internetowej: www.sns-nartybiegowe.pl

Redakcja SNS Narty Biegowe

Tagi: · narty biegowe · biegówki · Jakuszyce

Linki: · Ósma nordic-niedziela · www.sns-nartybiegowe.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych safari Kenia wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław