ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Czas płynie - drzewa rosną

Napisany: 2013-11-27

Czas płynie - drzewa rosną

Dzięki pięknym widokom utrwalonym w kalendarzu. Kupując go fundujesz Górom Izerskim nowe drzewa

Kalendarz ZAOSTŘENO NA JIZERKY 2014

Już trzeci rok możemy pomóc Jizerským horom. Wystarczy zakupić kalendarz ZAOSTŘENO NA JIZERKY. Zawiera 13 pięknych fotografii, a powstał ze zdjęć nadesłanych na konkurs fotograficzny. Dochód ze sprzedaży kalendarza będzie przeznaczony na wysadzanie pierwotnych gatunków drzew w Jizerských horach.
Zostało ono już rozpoczęte i pierwszych 9.000 sadzonek buków ukorzenia się w izerskiej ziemi. Wybudowano zarazem 3,5 km ogrodzeń, które będą chronić młode pędy przed zwierzętami.
- Łącznie w trakcie projektu zostanie wysadzonych ponad 90.000 sadzonek, na 331 ha powierzchni, w trzech jizerskohorských biocentrach - mówi Ondřej Petrovský, prezes Fundacji ochrony i odnowy Gór Izerskich, która zorganizowała konkurs i wydała kalendarz.

Większość środków na zadrzewianie udzieliły fundusze UE, ale na konieczny jest wkład własny. Sposobem pozyskania na niego pieniędzy jest między innymi sprzedawanie kalendarzy.

Kalendarz ZAOSTŘENO NA JIZERKY 2014 - luty

Można je zamówić bezpośrednio w Fundacji via e-mail: jizerky@ecn.cz, lub telefonicznie (+420) 605 701 503, albo osobiście w biurze, które znajduje się przy ulicy Matoušova 453/21 w Libercu. Cena kalendarza wynosi 300,- Kč, jednak należy do niej doliczyć koszt wysyłki pocztowej 70,- Kč.

- Idea konkursu fotograficznego została pomyślana tak, aby nie tylko nacieszyć oko pięknymi fotografiami, lecz aby zarazem pomóc Górom Izerskim. Stale bowiem naszej pomocy potrzebują - wyjaśnia Petrovský.

Po zamknięciu konkursu fotograficznego nadesłane fotografie, można oglądać na wystawie w centrum handlowym Fórum Liberec. Do końca listopada zobaczymy na niej 38 fotografii. Z pośród nich jury wybrało 13 najlepszych, które utworzyły naścienny kalendarz "Zaostřeno na Jizerky 2014".

- Zdecydowaliśmy się przedstawić piękno Jizerských hor ludziom, którzy do nich przybywają sporadycznie. Fotografom udało się uchwycić widoki, które mogą zwyczajnemu turyście umknąć. Wstęp na wystawę jest oczywiście darmowy, ale wspomóc Góry Izerskie można zasilić przygotowaną skarbonkę - dodał Petrovský.

Więcej informacji:

  • Ondřej Petrovský, prezes Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor (Fundacji ochrony i odnowy Gór Izerskich)
  • tel.: +420 605 701 503
  • jizerky@ecn.cz
  • www.jizerky.ecn.cz

(red.)

Tagi: · ochrona przyrody · las · funkcje ochronne lasu

Linki: · 13 fotografii wspiera izerskie lasy · Góry Izerskie przez cały rok · Skoncentruj się na Izerkach! · www.jizerky.ecn.cz

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław