ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Śnieg przed świętami gwarantowany!

Napisany: 2013-12-18

Śnieg przed świętami gwarantowany!

Przedświąteczne zawody inaugurujące V sezon cyklu Salomon Nordic Sunday nie są zagrożone

Czwarta edycja SNS w 2012 r. (fot. Stacja Jakuszyce)

Przypomnijmy, że ten najpopularniejszy w Polsce cykl zawodów narciarstwa biegowego dla amatorów rozpoczyna się już 21 grudnia w Jakuszycach.

Na Polanie Jakuszyckiej jest ok. 20 centymetrów śniegu ubitego przez ratrak. Do codziennego użytku dla narciarzy przeznaczonych jest kilkanaście kilometrów tras. Przed 21 grudnia ma być jeszcze kilka dni z opadami śniegu, niewielkimi, ale zawsze.
- Mogę zapewnić, że zaplanowane na 21 i 22 grudnia zawody w ramach Salomon Nordic Sunday na pewno się odbędą - podkreśla Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizator popularnego SNS. - Ze względu na małe opady śniegu jesteśmy przygotowani na wariant awaryjny - ściganie się na pętlach. Zapewniam jednak, że trasa zawodów na przedświąteczny weekend będzie miała ok. 10 kilometrów długości - dodaje organizatorka.

Czwarta edycja SNS w 2012 r. (fot. Stacja Jakuszyce)

Przypomnijmy, że od tego sezonu zmieniła się nieco formuła zawodów Salomon Nordic Sunday. Nadal ścigamy się w dwóch konkurencjach: stylem klasycznym lub stylem dowolnym, ale dzięki rozbiciu rywalizacji na dwa dni, możemy także spróbować startu obu konkurencjach w ten sam weekend. W sobotę przed południem rozegrane zostaną wyścigi dowolnym stylem, a w niedzielę stylem klasycznym.
Jedynie finał - 23 lutego 2014 roku (rozgrywany wspólnie z Małym Biegiem Piastów) będzie imprezą jednodniową i będzie trzeba wybrać.
Aby znaleźć się w klasyfikacji generalnej w wybranej konkurencji trzeba zaliczyć 4 z 5 biegów, zaplanowanych na ten sezon.
Do 13 grudnia na inauguracyjny weekend SNS zarejestrowało się i opłaciło start już sporo ponad 100 osób! Kto tego jeszcze nie zrobił, może nadrobić przez Internet.

Czwarta edycja SNS w 2012 r. (fot. Stacja Jakuszyce)

Poniżej kilka istotnych informacji dotyczących zapisów i płatności za zawody Salomon Nordic Sunday. Przydatne głównie dla nowych biegaczy.
1. Osoby, które wystartują po raz pierwszy, zarówno te, które dopiero się zapisały, jak i te, które zapisały się wcześniej jednak jeszcze się nie ścigały w SNS-ie, muszą wnieść opłatę startową, zgodną z regulaminem. Ponadto zobowiązani są dopłacić jednorazowo 25 zł na poczet koszulki z numerem startowym.
2. Dokonując opłaty startowej należy pamiętać, że numery kont równią się zależnie od przeznaczenia wpłaty: na pierwsze biegi w Jakuszycach, na bieg na Kubalonce, na finał SNS. Przed dokonaniem płatności należy sprawdzić w regulaminie, na jakie konto dokonać konkretnego przelewu.
3. Organizatorzy proszą o dokonywanie płatności on-line na kilka dni przed zawodami w celu usprawnienia działalności biura zawodów.
4. Ważna wiadomość dla wszystkich biegaczy. Jeżeli przy waszym nazwisku na liście startowej brakuje stylu, którym będziecie biegali - raz jeszcze zalogujcie się na własny profil na stronie firmy Datasport i wybierzcie.

Ze względu na brak opadów śniegu w ostatnich dniach i wcześniejszą odwilż musimy wytyczyć trasę najbliższego SNS-a na pętlach. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę rywalizujemy na tej samej trasie. Szczegóły.

Do zobaczenia na Polanie Jakuszyckiej!

Redakcja serwisu informacyjnego SNS

Tagi: · Jakuszyce · sporty zimowe · narty biegowe

Linki: · Do startu gotowi? ... SNS! · Ukoronowanie Salomona · Świetna walka na siedemnastu kilometrach · www.sns-nartybiegowe.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław