ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Twarz gliny i bajkowy świat

Napisany: 2014-01-16

Twarz gliny i bajkowy świat

Wernisaż rzeźby i malarstwa 25 stycznia o godz. 17 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie

Główną osią wystawy twórczości Joanny Bruździńskiej, będzie rzeźba. W tej technice artystka najtrafniej oddaje to, co gra w jej duszy. Kilku ważnych prawd: by nie zawsze "iść na żywioł" i jak to zrobić aby oddać rzeczywistości to co wyobrażone uczy ją Mateusz Grobelny - artystyczny opiekun J. Brudzińskiej z Międzynarodowego Centrum Ceramiki w Bolesławcu. Efekty widać w każdej pracy. Misternie wykonane, przemawiające do wyobraźni gliniane popiersia, czy płaskorzeźby z ludzkimi twarzami. Takie właśnie prace Joanna Bruździńska zaprezentuje przede wszystkim na wystawie w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie.

Dopełnieniem rzeźby będzie malarstwo. Obrazy przeniosą nas w nieco bajkowy świat. Styl p. Joanny z pewnością wielu z Państwa przywiedzie na myśl malarstwo Dariusza Milińskiego. I nic w tym dziwnego, bowiem właśnie pod okiem Dariusza Milińskiego J. Bruździńska zdobywała malarskie szlify. Postacie jak z bajki lub dziecięcych opowiadań, przemierzające równie nierealistyczny świat, pełen kolorów i radości, to jeden z wielu tematów obecnych w twórczości artystki. Drugi to martwa natura - skąpane w delikatnym, ciepłym świetle przedmioty codziennego użytku nabierają nowego znaczenia, emanują pięknem i prostotą, która urzeka.

Joanna Bruździńska urodziła się w 1967 roku w Bolesławcu. Mieszka w Nowej. Sztuką interesowała się od młodości. Los jednak kazał długo czekać, aż zaczęła się na jej polu realizować. Przygoda na dobre zaczęła się w 2011 roku, kiedy to wzięła udział w kursie pamiątkarskim. Wtedy poznała Dariusza Milińskiego, a ten zaprosił ją na plener malarski. Od tamtej chwili każdą wolną chwilę artystka poświęca tworzeniu. Jej największa fascynacja to glina. W bolesławieckiej pracowni spędza najwięcej czasu.

Wystawę można zwiedzać bezpłatnie do 6 marca br., w godzinach otwarcia Artystycznej Galerii Izerskiej (wtorek-sobota, 8-16).

Serdecznie zapraszam!

Violetta Pietrzak, Artystyczna Galeria Izerska

Tagi: · Artystyczna Galeria Izerska · galeria · Kromnów

· galeriaizerska.wix.com/galeria-w-kromnowie

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych safari Kenia wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław