ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Krótka zima - szybkie biegi

Napisany: 2014-02-10

Krótka zima - szybkie biegi

W nadchodzący weekend SNS odbędzie się po sprintersku

(fot. Stacja Jakuszyce)

Zima w tym sezonie nas nie rozpieszcza. Z powodu warunków pogodowych w najbliższy weekend (15-16 lutego 2014 roku) zawody Salomon Nordic Sunday na Polanie Jakuszyckiej w Jakuszycach odbędą się na trasie sprinterskiej. Dokładny przebieg trasy i dystans podamy w czwartek lub piątek.

Ze względu na brak opadów śniegu i przeciętne warunki na trasach, a także zbliżający się BIEG PIASTÓW, nie możemy zorganizować biegu na dłuższym dystansie. W każdy weekend na Polanie Jakuszyckiej pojawiają się setki, o ile nie tysiące biegaczy przygotowujących się do największej narciarskiej imprezy masowej w Polsce. Oni również muszą mieć warunki do treningu. Stąd decyzja o biegu sprinterskim.
- Minimalny dystans to 1,6 kilometra, ale jeżeli do weekendu dopada śniegu, a są takie prognozy, to trasa może się wydłużyć do dwóch i pół, a nawet trzech kilometrów - zapowiada Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizatorka SNS-a.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Zgodnie z harmonogramem biegi dowolnym stylem odbędą się w sobotę, a stylem klasycznym - w niedzielę. Nie zmieniają się także godziny startu: sobota - godz. 11, niedziela - godz. 1030.
Zmienia się natomiast system rywalizacji na nadchodzący weekend.
- Zawodnicy będą startowali czwórkami. Start co minutę, a o rozstawieniu danej czwórki decyduje pozycja w klasyfikacji generalnej. Najpierw startują najlepsi zawodnicy, a potem ci z dalszych miejsc - wyjaśnia Beata Lepka. - Oczywiście czas mierzony jest netto.

Przypomnijmy, że finał cyklu Salomon Nordic Sunday, połączony z Małym Biegiem Piastów i Finałem Pucharu Polski Amatorów PZN odbędzie się w niedzielę 23 lutego. Aby być sklasyfikowanym na koniec sezonu, należy zaliczyć 3 z 4 startów w SNS-ie w tym sezonie.

Organizatorzy SNS

Tagi: · Jakuszyce · narty biegowe · biegówki

Linki: · Zawody SNStopniały · sns-nartybiegowe.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław