ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » I po Salomonie

Napisany: 2014-02-24

I po Salomonie

Piąty sezon Salomon Nordic Sunday przeszedł do historii. SNS wyrasta z wieku dziecięcego

(fot. Stacja Jakuszyce)

Aż 257 osób pojawiło się w niedzielę na starcie biegów finałowych cyklu Salomon Nordic Sunday, w ramach Małego Biegu Piastów. To już koniec piątego sezonu SNS-a. Na podsumowania przyjdzie czas,a dziś dziękujemy zawodnikom, za to że byli z nami w tym trudnym sezonie i do końca walczyli o wygraną w generalce.

Poranny obrazek śniegowy chyba zaskoczył wszystkich zawodników. Dzięki panującemu w nocy mrozowi oraz ciężkiej pracy ludzi ze Stowarzyszenia Bieg Piastów, rano trasa do biegu klasycznego wyglądała idealnie. Mimo tego, że w godzinie startu temperatura nagle wzrosła, na całej trasie udało się do końca utrzymać dobre warunki.

Stylem klasycznym rywalizowało 180. zawodniczek i zawodników. Pętlę o długości 2,1 km, okrążali trzy razy. O zwycięstwo w Małym Biegu Piastów walczyli Jakub Mroziński oraz Wojciech Smykowski, którzy zmagali się o wygraną w klasyfikacji generalnej cyklu Salomon Nordic Sunday.
Wygrał Mroziński z czasem 16,33 min, wyprzedzając Smykowskiego (IV miejsce) aż o 39 sekund.

(fot. Stacja Jakuszyce)

- Narty jechały mi dziś bardzo dobrze. Choć warunki od rana bardzo się zmieniały, to udało mi się idealnie trafić ze smarowaniem - mówił na mecie zwycięzca J. Mroziński.
- Walczyłem o zwycięstwo, ale na ostatnim okrążeniu miałem kolizję z dublowaną zawodniczką, wypięła mi się narta i musiałem po nią wracać. No cóż taki jest sport - opowiadał nam, wyraźnie smutny Wojciech Smykowski.

Wśród pań ponownie bezkonkurencyjna była Alena Jindřiskova. Przypomnijmy, że Czeszka wygrała także sobotnią rywalizację w Małym Biegu Piastów, czyli Rodzinną Dziesiątkę. Drugą na mecie - Monikę Judkę, Jindřiskova wyprzedziła o 43 sekundy.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Po około półtorej godziny przerwy, wielu zawodników stanęło na starcie po raz drugi, by rywalizować na tej samej trasie stylem łyżwowym. W samo południe śnieg nie był już tak szybki. Warto powiedzieć, że zwycięzca tego biegu, który uważany jest za szybszy, miał czas o blisko dwie minuty gorszy, niż najlepszy zawodnik w klasyku!

Na łyżwie najlepsi znów byli Czesi. Wygrał Pavel Simek, który do końca toczył zacięty bój o pierwsze miejsce z Tomašem Malikiem. Trzeci był Robert Gleń z Jedlicza.
U pań bez sensacji. Po spokojnym początku, zaatakowała Joanna Badacz - dyrektorka z SMS Szklarska Poręba. Do końca nie oddała pozycji lidera. Druga była niezniszczalna Alena Jindřiskova, a trzecia Agnieszka Wanżewicz-Uznańska. Obie panie biegły w niedzielę dwukrotnie, najpierw klasykiem, a potem łyżwą.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Zawody zakończyły zmagania w cyklu Salomon Nordic Sunday w tym sezonie. Trudnym, z małą ilością śniegu.
- Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się przeprowadzić większość zaplanowanych biegów i to przy wysokiej frekwencji - podsumowuje Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizator SNS-a.

Pełne wyniki niedzielnego finału Salomon Nordic Sunday:
STYL KLASYCZNY
DOWOLNY STYL
KALSYFIKACJA GENERALNA

Redakcja SNS Narty Biegowe

Tagi: · biegówki · narty biegowe

· www.sns-nartybiegowe.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław