ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Americana Izeriana

Napisany: 2014-03-05

Americana Izeriana

Klubokawiarnia Atelier Wolimierz zaprasza na koncert AMERICANA NIGHT - 13 marca w czwartek o godz. 19

Americana to gatunek muzyczny wywodzący się z... ;) Stanów Zjednoczonych. Łączący w sobie elementy folk, alt-country, rhythm&blues, rock&roll, indie - tradycyjne i współczesne gatunki muzyczne. Według The American Music Association americana to "muzyka, która czci oraz pochodzi z tradycji muzycznych korzeni Ameryki, jest inspirowana tradycjami kultury amerykańskiej".

Wyjątkowy koncert prezentuje szeroki przegląd gatunku w trzech różnych międzynarodowych formacji: Smingus, Zac Brown oraz Maciej Czemplik Trio.

Zac Brown czyli Zachary Mann Brown jest artystą songwriterem pochodzącym z Oklahoma City. Wydał 10 albumów jako Zac Brown lub Ocho. Mieszka nad Zatoką San Francisco. Artysta ma za sobą trasy koncertowe w Europie oraz USA: Austin, Milwaukee, Nowy Jork, Los Angeles, San Francisco, Portland, Seattle. Podczas koncertu towarzyszyć mu będzie zespół w składzie: Henning Grambow z Niemiec na pianinie, Ranjit Prasad z USA na basie, Artur Dominik z Polski na perkusji

Atelier Wolimierz (Źródło: Atelier Wolimierz)

Atelier Wolimierz (Źródło: Atelier Wolimierz)

Smingus to międzynarodowa (W. Brytania, Polska i USA) grupa z Krakowa. W lutym 2011 wydała debiutancki album "Landslide", z którego utwory były grane m. in. w Radiowej Trójce (audycje: Kaczkowskiego, Chojnackiego i Owczarka), Radiu Kraków, Antyradiu, Esce Rock. W 2014 Smingus wydaje drugą płytę, na której objawi nowe unikalne, wielobarwne i wrażliwe brzmienie.

Atelier Wolimierz (Źródło: Atelier Wolimierz)

Atelier Wolimierz (Źródło: Atelier Wolimierz)

W Maciej Czemplik Trio z Wrocławia dowodzi gitarzysta, przede wszystkim improwizujący... Maciej Czemplik. Jego doświadczenie z muzyką rozrywkową, teatralną oraz z akompaniowaniem wokalistkom na gitarze akustycznej, ma spory wpływ na charakter autorskiego materiału prezentowanego przez Trio. Muzykę cechuje duża przestrzenność i spokój, kompozycje posiadają melodyjne tematy, wokół których artyści budują swoje improwizacje. Brzmienie tria inspirowane jest mistrzowskimi tercetami Billa Frisella i Pata Methenego. MCzT zagra w składzie: Maciej Czemplik - gitara, Ranjit Prasad - kontrabas, Michał Polak - perkusja.

Atelier Wolimierz znajdziecie zaraz za Stacją Wolimierz, w Pobiednej, przy ul. Dworcowej 75.

Źródło: Atelier Wolimierz

Tagi: · koncert

· www.atelierwolimierz.org

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław