ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Zdrowe Górne Łużyce

Napisany: 2014-03-13

Zdrowe Górne Łużyce

Polsko-niemiecka konferencja regionalna Trójnarodowej Sieci Edukacji Ekologicznej "Zdrowe odżywianie jako wkład w ochronę środowiska i w rozwój regionalny na przykładzie Górnych Łużyc"

(źródło: sxc.hu)

Saksońska Fundacja Krajowa Przyroda i Środowisko - LaNU z Drezna oraz Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" z Lubania zapraszają osoby zajmujące się edukacją ekologiczną w woj. dolnośląskim i w Saksonii do udziału w polsko-niemieckiej konferencji regionalnej Trójnarodowej Sieci Edukacji Ekologicznej pt. "Zdrowe odżywianie jako wkład w ochronę środowiska i w rozwój regionalny na przykładzie Górnych Łużyc", która odbędzie się 26 marca 2014 r. w Panschwitz-Kuckau (Niemcy).

Udział bezpłatny!

Tematem głównym konferencji jest zdrowe odżywianie. Uczestnikom zostanie przekazana fachowa wiedza oraz praktyczne inspiracje, w jaki sposób temat warzyw korzeniowych można przybliżyć grupom dzieci, młodzieży i dorosłym. Tematyka poruszona podczas spotkania zostanie uzupełniona także o informacje nt. hodowli karpia i gospodarki stawowej na Górnych Łużycach. Poza informacjami nt. uprawy, zbioru, przechowywania i wartości warzyw korzeniowych oraz hodowli karpia i znaczeniu gospodarki stawowej dla rozwoju regionu, uczestnicy w części warsztatowej będą także wspólnie gotować pod okiem szefa kuchni. W ten sposób w praktyce poznają pomysły na edukację ekologiczną dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zakresie zdrowego odżywiania.

Konferencja odbędzie się w ramach projektu "Nowe drogi dla edukacji ekologicznej w Saksonii i na Dolnym Śląsku - projekt ramowy Trójnarodowej Sieci Edukacji Ekologicznej".

Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy edukatorów ekologicznych, w tym nauczycieli, wychowawców, z Saksonii i z woj dolnośląskiego (w szczególności powiaty: bolesławiecki, lubański, lwówecki, zgorzelecki, jeleniogórski i Jelenia Góra).

Udział w konferencji jest bezpłatny. Spotkanie jest prowadzone w j. niemieckim z tłumaczeniem na j. polski. Organizatorzy mają możliwość zapewnienia polskim uczestnikom darmowego transportu na trasie Lubań - Zgorzelec - Panschwitz-Kuckau (oraz powrót). Warunkiem organizacji darmowego transportu jest zgłoszenie się minimum 10 osób, zainteresowanych skorzystanie z ww. transportu. Jest to pierwsza konferencja regionalna, podczas której uczestnicy samodzielnie przygotują swoje posiłki.

Szczegółowy program
Karta zgłoszenia

Zgłoszenia z woj. dolnośląskiego są przyjmowane do 17 marca 2014 do godz. 12, via e-mail pod adresem: tsee@pogranicze-csb.home.pl

Dalszych informacji udziela:

  • Magdalena Guła
  • Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze"
  • ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań
  • tel.: +48 757 215 077
  • e-mail: gula@pogranicze-csb.home.pl

Magdalena Guła, P-ZFST POGRANICZE

· pogranicze-csb.home.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław