ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Turystyka łączy pokolenia

Napisany: 2014-04-07

Turystyka łączy pokolenia

Relacja z wędrówki po Górnych Łużycach w poszukiwaniu wiosny

Turystyka Łączy Pokolenia

TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA (źródło: PTSM OŁ Lubań)

Pod takim hasłem w sobotę 29 marca br. Oddział Łużycki Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych zorganizował wędrówkę dookoła Lubania na dystansie 18 kilometrów. Był to V Jubileuszowy Rajd Pieszy według zasad IVV "WIOSNA NA ŁUŻYCACH".

Na starcie w Motelu Łużyckim stawiło się 112 piechurów. Przyjechali z Bogatyni, Zawidowa, Świeradowa-Zdroju, Czerniawy-Zdroju oraz z Leśnej. Z różnych miejscowości Republiki Czeskiej przybyła dziesięcioosobowa grupa turystów reprezentując Kluby Czeskich Turystów z Nowego Boru, Rakownika i Ołomuńca.

Lubańską młodzież reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba, a osoby dorosłe i emerytów członkowie Osiedlowego Koła PTTK nr 35 w Lubaniu i z Koła PTSM "PIAST" działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubaniu.

Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło, ale poranna mgła nieco ograniczała widoczność z Harcerskiej Góry i Kamiennej Góry. Zarówno na Lubań, jak i na pasma górskie Sudetów.

(źródło: PTSM OŁ Lubań)

(źródło: PTSM OŁ Lubań)

Na trasie wędrówki w Motelu EUREKA w Jałowcu zorganizowano przerwę kawową i krótki odpoczynek. Uczestnicy wędrówki zgodnie stwierdzili, że wiosna już na dobre zagościła na Górnych Łużycach. Po pięciogodzinnej wędrówce, na mecie w Motelu Łużyckim na turystów czekały ciepłe kiełbaski z rusztu z chlebem i smaczną herbatą. Każdy uczestnik otrzymał imienny dyplom i pamiątkową plakietkę oraz pieczątki do książeczek turystycznych.

Projekt "Turystyka Łączy Pokolenia" jest w tym roku dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Lubaniu.
Kolejna wędrówka, pod hasłem "LATO NA ŁUŻYCACH" odbędzie się pod koniec czerwca i już teraz organizator serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz emerytów i rencistów na wspólną wędrówkę, by sprawdzić, czy lato już do Lubania zawitało.

Henryk Sławiński, PTSM OŁ Lubań

Tagi: · wędrówki · trasy piesze · relacja z wędrówki

· www.ptsmluban.vipserv.org

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych safari Kenia drukarki do kodĂłw kreskowych sprzątanie Wrocław