ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » 5 obrazów

Napisany: 2014-04-08

5 obrazów

Galeria PROMOCJE ODK zaprasza 14 kwietnia 2014 r., o godz. 17 na wernisaż wystawy malarstwa Piotra Tyszkowskiego

Dr Piotr Tyszkowski urodził się w 1964 r. Dyplom z zakresu malarstwa w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Józefa Hałasa w 1992 r. w PWSSP we Wrocławiu. Prowadzi pracownię rysunku na wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu.
Wielkoformatowe obrazy, sięgające często ponad 3-metrowych rozmiarów, Artysta tworzy na płótnie, gontach, niekiedy używając rąbanego drzewa czy desek. Swoje dzieła wystawiał m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Legnicy, Szklarskiej Porębie, Bydgoszczy, Brzegu, Elblągu, Krakowie, Libercu, Goerlitz.


Piotr Tyszkowski niezmiennie, od samego początku swojej drogi twórczej jest ambasadorem niezwykłości. Tropi ją i z pasją zapisuje. Jego malarstwo wciąż i wciąż przypomina o tym, że nasze życie toczy się w cieniu przerastającej nas, nieodgadnionej Tajemnicy, która poraża i zachwyca, daje nadzieję, ale też ją czasem odbiera (w zależności od stanu ducha), i która jest obecna stale i wszędzie - jak powietrze. By jej doświadczać wystarczy tylko odpowiednio nastroić uczucia i zresetować myśli.

- prof. Janusz Jaroszewski, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu


Dotyk materii w stanie ekstremalnym chrzęści w zębach w sposób szczególny. Zapach uderzanego metalem kwarcu ma cenę życia, a kroki trzeba stawiać tak delikatnie jakby się było istotą nie z tego świata. I tylko czasem chłodny obłok zmywa z twarzy zmęczenie. Ale jak już wreszcie zaświeci słońce i poczujemy błogą pewność pod stopami...
Smak życia.

- Marcin Harlender, malarz, performer, teoretyk sztuki


Piotr Tyszkowski. Artysta malarz pełen nieposkromionej energii tworzenia. Wysokogórski włóczykij, eksplorator coraz to nowych przestrzeni, często na krawędzi "cienkiej czerwonej linii". Tworzy, podobnie jak żyje, bezkompromisowo - całą duszą artysty.

- dr Przemysław Wiater, Muzeum Karkonoskie w Szklarskiej Porębie


Malarstwo, jakkolwiek by to pojęcie rozumieć, odnosi się do relacji pomiędzy przestrzenią zastaną a jej indywidualnym rozumieniem przez twórcę. Sztuka to medium, za pomocą którego realność zewnętrzna zamienia się w realność wewnętrzną i znowu ukazuje się na zewnątrz. Powstaje niekończący się dialog pomiędzy obiektywną realną przestrzenią zewnętrzną, a tą równie realną, lecz już nie tak obiektywną wewnętrzną przestrzenią twórcy.

- Piotr Tyszkowski

Galeria PROMOCJE Osiedlowego Domu Kultury, przy ul. K. Trzcińskiego 12 w Jeleniej Górze
tel. 757 531 831, 757 541 090; www.odk.karkonosze.com

Zapraszam serdecznie - Dorota Leszczyłowska

· www.odk.karkonosze.com

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław