ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Uczciwe śniadanie

Napisany: 2014-05-06

Uczciwe śniadanie

Wraz z pszczołami będziemy piknikować na uczciwy sposób

W tym roku Harrachov przyłączył się do piknikowego happeningu promującego fair trade. "Uczciwe śniadanie" odbędzie się 10 maja 2014 r., przy okazji Światowego dnia fair trade.

Od godz. 10 możecie posiedzieć i śniadać z przyjaciółmi na łące patrona pszczelarzy św. Ambrożego, przy akompaniamencie pszczelich skrzydełek. Znajduje się ona w najwyższym punkcie Pszczelej Ścieżki Edukacyjnej (Včelí naučné stezce) w Harrachovie. Poza śniadaniem będziecie się więc cieszyć pięknym widokiem na dolinę Rýžoviště. W przypadku złej pogody piknik odbędzie się pod parasolami w skiareale Šaldoland, znajdującym się w bezpośredniej bliskości Pszczelej Ścieżki Edukacyjnej.

Nie zapomnijcie spakować koc i śniadanie "uczciwe" śniadanie z fair produktów bądź własnoręcznie przygotowane smakołyki z "uczciwych" lub regionalnych składników. Weźcie ze sobą również miłe towarzystwo, a zobaczycie że rozpoczęty w taki przyjemny sposób dzień będzie od razu piękniejszy i weselszy. Jeśli się uda, będziecie mogli skosztować pierwszego w tym roku harrachovskiego miodu!

Co się kryje pod hasłem fair trade? To sprawiedliwy handel, kiedy producenci, np. z rozwijających się krajów Afryki, Azji czy Ameryki Łacińskiej otrzymują uczciwą zapłatę, na warunkach umożliwiających im wydostanie się z biedy i godne życie. Fair trade to także zakupy wyrażające solidarność i poszanowanie dla efektów pracy ludzi z tamtych regionów świata. Produktami fair trade mogą być np. kawy, czekolady, owoce, herbaty, bawełna itd. Poznacie je łatwo dzięki niebieskozielonej etykiecie na opakowaniu - wystarczy się dokładnie przyjrzeć. Zakupić je możecie w wielu sieciach handlowych lub sklepach nastawionych na zdrową żywność.

Bliższe informacje pozwalające dokładniej zrozumieć ideę fair trade znajdziecie 10 maja 2014 r. na Pszczelej Ścieżce Edukacyjnej, gdzie będą rozmieszczone tablice informacyjne.

Źródło: Miasto Harrachov

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław