ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Atrakcje  » Wyspa gdzie rosną domki na drzewie

Napisany: 2014-05-06

Wyspa gdzie rosną domki na drzewie

Park Przygody KULTURINSEL koło Zgorzelca to magiczna wyspa pełna przygód i niespodzianek

Park Przygody KULTURINSEL leży w najbardziej na wschód wysuniętym punkcie Niemiec tuż przy granicy z Polską. Posiada dogodny, 14-kilometrowy (od Zgorzelca) dojazd z autostrady A4. Można również dojechać do Bielawy Dolnej i przejść na teren Parku mostem przez Nysę Łużycką.

KULTURINSEL jest niezwykłym zjawiskiem kulturowym. To przede wszystkim słynny w Europie hotel na drzewach z dziesiątkami atrakcji. Kilkanaście domków połączonych wspólną platformą do wieczornego biesiadowania zostało zawieszonych wysoko nad ziemią. W każdym z nich może przenocować 4-6 osób. Jeśli zabraknie w nich miejsca, do dyspozycji gości przeznaczono specjalne domki-kokony, które zapewnią niemniej wrażeń. A dla par - romantyczne łoża wśród drzew.

Dzieciom przygotowano specjalne domki. Najmłodsi mogą przeżyć tu niezapomniane do końca życia urodziny z duchami. Większe grupy mogą zanocować w specjalnym miasteczku z jurtami lub w pradawnej ziemiance mieszczącej do 30 osób. Dla mniej zasobnych portfeli przygotowaliśmy nie-zwyczajne miasteczko namiotowe.

Park Przygody to rodzinna zabawa dla dorosłych z dziećmi: niekończące się labirynty, zjeżdżalnie, podziemne tunele, ZOO z nieograniczonym dostępem do zwierząt, zaczarowane zamki i statki z tajnymi przejściami, koncerty na kilku scenach... Łowcom przygód i atrakcji z pewnością spodobają się wykopaliska archeologiczne i muzeum tajemniczego Ludu Turisede, który ponoć kiedyś zamieszkiwał te ziemie.

KULTURINSEL to także oryginalna oferta dla firm. W olbrzymiej wielopoziomowej restauracji Sala Królewska - KRÖNUM, mieszczącej nawet 300 osób można wieczorami oglądać występy woltyżerek, brać udział w emocjonujących konkurencjach, oglądać lub brać bezpośrednio udział w Dinner Show - niezwykłych spektaklach ze scenariuszem, w którym aktorami są po części również widzowie. Uczestnicy biesiady są dzieleni na klany, otrzymują specjalne stroje i biorą udział w emocjonujących konkurencjach.

Paczka przyjaciół albo romantyczny weekend we dwoje? Oczywiście tylko KULTURINSEL! Wieczorne rozrywki możliwe są również w 3 innych restauracjach. Na uwagę zasługują olbrzymie, podgrzewane ogniskami Balie Kanibala, w których kąpieli może zażyć nawet 10 osób lub nowe saunarium, które zapewni rodzinną rozrywkę, bądź udany weekend wieloosobowych grup.

Dla dzieci i młodzieży do lat 14 przygotowaliśmy specjalny edukacyjny pakiet rozrywek. KULTURINSEL to naturalne, edukacyjne środowisko, obcowanie z orientalnymi zwierzętami, które u nas przechadzają się pomiędzy gośćmi parku. Macie możliwość wzięcia udziału w nieznanych już dziś rozgrywkach sportowych, wymyślonych wieki temu przez pradawnych mieszkańców tej osady. W ramach zorganizowanych tematycznie i pod okiem personelu lekcji w Szkole Przygody, można w łatwy sposób łączyć program nauczania z ekscytującymi przeżyciami ze świata kultury i przyrody.

W 2014 roku przygotowaliśmy atrakcyjny pakiet zniżek dla gości z Polski! KULTURINSEL położony jest w sercu Górnych Łużyc, w Puszczy Zgorzeleckiej. Współpracujemy z Polską od wielu lat. Gwarantujemy bardzo gorące powitanie i towarzystwo leśnych duchów oraz urokliwych nimf. Do Parku Przygody KULTURINSEL warto przyjechać zarówno na jeden dzień, jak i na cały weekend! Tylko od ciebie zależy ile chcesz zobaczyć i przeżyć!

Pełna oferta na stronie: www.domynadrzewach.eu.

Źródło: Park Przygody KULTURINSEL

Tagi: · atrakcje turystyczne

· www.turisede.com/pl · https://www.facebook.com/Kulturinsel.Einsiedel

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych safari Kenia wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław