ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Z Kanionu Antylopy

Napisany: 2014-05-08

Z Kanionu Antylopy

Wernisaż wystawy fotografii świętego miejsca Indian Nawaho

Wernisaż wystawy fotografii Janiny Peikert

Artystyczna Galeria Izerska w Kromnowie zaprasza 11 maja br. godz. 16 na wernisaż wystawy fotograficznej prac Janiny Peikert.

Fotografie, które składają się na wystawę "Tęczowy balet skał" wykonane zostały w miejscu, dla wielu z nas nieosiągalnym - w Kanionie Antylopy (Antelope Canyon) w stanie Arizona Ameryki Północnej. Miejsce święte dla Indian Nawaho, uznawane za jedno z najpiękniejszych na ziemi.
To raj dla fotografów, ale też pułapka. Jak bowiem sfotografować miejsce, które fotografowało już tysiące osób przed nami, a zarazem ukazać jego wyjątkowość dostatecznie już osławioną?

Fotografia Janiny Peikert

Autorka wystawy zapewne też zadawała sobie te pytania. Czy znalazła na nie odpowiedź? O tym przekonacie się Państwo spoglądając na zdjęcia.
Widać na nich cały majestat, siłę i niezwykłość Matki Natury. Przez miliony lat cierpliwie rzeźbiła skalne formy, abyśmy dziś mogli się cieszyć ich doskonałością. Niezwykłe meandry, spirale, w połączeniu z grą świateł, przenoszą nas w magiczny świat. Pełen tajemnic, lecz zarazem emanujący radością. Tą najprostszą i najczystszą.
Widać w niej harmonię. Jakiś niepojęty ład. Widać też wielkość - w duchu możemy spytać, kim wobec niej jesteśmy?

Janina Peikert - ur. w 1944 roku absolwentka fizyki na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, w 1992 roku przeprowadziła się do Jeleniej Góry. Jest założycielką Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej. Zajęcia prowadzi już czternasty rok.

Fotografia Janiny Peikert


Od kilkudziesięciu lat jest zapaloną podróżniczką - była w ponad 50 krajach, na sześciu kontynentach, m. in. w Kanadzie, USA, Meksyku, Brazylii, Peru, Nepalu, Indiach, Chinach, Japonii, Kambodży, Wietnamie, Tanzanii, Kenii, Australii, Nowej Zelandii. Fascynują ją niezwykłości rzeczy pozornie zwyczajnych. Długoletnie zamiłowanie do fotografii przerodziło w pasję prezentacji cudowności elementów przyrody i świata.
Od roku 2007 jest członkiem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, w którym aktualnie pełni funkcję wiceprezeski. Od 2012 roku jest członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.

Wystawa "Tęczowy balet skał" w Artystycznej Galerii Izerskiej czynna będzie do 19 czerwca.

Violetta Pietrzak, AGI

Tagi: · Artystyczna Galeria Izerska · wydarzenia kulturalne

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów safari Kenia sprzątanie Wrocław