ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Kazimierz ze szklarzem...

Napisany: 2014-05-14

Kazimierz ze szklarzem...

Kolonie artystyczne znad Wisły i Kamiennej współpracują formalnie

W Kazimierzu Dolnym 8 maja 2014 r. została podpisana umowa partnerska o współpracy w dziedzinie kultury pomiędzy Szklarską Porębą i Kazimierzem Dln.

Grzegorza Dunię z Kazimierza Dolnego i Grzegorz Sokoliński ze Szklarskiej Poręby podpisują umowę partnerską (fot. P. Wiater)

Kazimierz Dolny (fot. P. Wiater)

Oba miasta reprezentowali ich burmistrzowie: Grzegorza Dunię z Kazimierza Dolnego i Grzegorz Sokoliński ze Szklarskiej Poręby. Są to jedyne dwa miasta w Polsce należące do Europejskiej Federacji Kolonii Artystycznych EuroArt.
Dokument nie jest bynajmniej wyłącznie "papierem" - obie kolonie artystyczne współpracują ze sobą od prawie dziesięciu lat. Znaczącą rolę w tej współpracy odgrywają samorządy, ale też instytucje kultury: Muzeum Nadwiślańskie i Dom Carla i Gerharta Hauptmannów, oraz Kazimierska Konfraternia Sztuki i Stowarzyszenie "Nowy Młyn" - Kolonia Artystyczna ze Szklarskiej Poręby.

W ubiegłym roku zrealizowana została znacząca prezentacja polskich kolonii artystycznych w dolnosaksońskim Worpswede - najbardziej znanej niemieckiej kolonii artystycznej.

W Kazimierzu Dolnym, w dniach 11-14 września 2014 r. odbędzie się prezentacja sztuki współczesnych kolonii artystycznych, w tym Szklarskiej Poręby i Worpswede, na którą już dziś zapraszamy.

Przemysław Wiater

Tagi: · Szklarska Poręba

Linki: · Szklarska Poręba - śląskie Worpswede

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych safari Kenia wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław