ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » HARRACHOV jak HOLLYWOOD

Napisany: 2014-07-28

HARRACHOV jak HOLLYWOOD

Harrachov wita turystów w stylu słynnego Hollywood

H(ollywood)ARRACHOV

We wtorek 15 lipca 2014 r. minęło 10 lat od rozpoczęcia działania toru bobslejowego w Harrachovie. Z tej okazji otwarto nową atrakcję ośrodka.

Od początku istnienia spółki První bobová a.s. właściciele starali się urozmaicić turystom korzystanie z toru bobslejowego w Harrachovie. Przed kilkoma laty uruchomili bezpłatny park linowy dla dzieci do dziesięciu lat. Potem zainstalowali w pobliżu rzeczki Kamenica drewniane koryto połączone z przesuwanymi stawidłami i kołem młyńskim, gdzie już trzeci rok wesoło chlapią się najmniejsi goście.

W ubiegłym roku uroczyście pokazano światu "Pierwszy czeski butownik". Drzewo, na którym każdy gość może powiesić swe znoszone buty, za co otrzyma bezpłatną jazdę na bobie. "Butownik" ma zachęcać do podróżowania, doświadczania i powrotu. Po roku od instalacji wisi na nim już kilkaset butów czeskich i zagranicznych turystów.

Harrachovski butownik

Osiem lat działa popularny, zawieszony pod koronami świerków, linowy "MonkeyPark". Czternaście odcinków jest zakończonych atrakcyjnym, długim na 117 m linowym zjazdem.

W tym roku przybyła kolejna atrakcja. To napis HARRACHOV, który kopiuje wysoki na 14 m i długiego na 110 m słynnego napisu HOLLYWOOD w Los Angeles w USA. Karkonosko-izerska wariacja w skali 1/6, wykonana jest tym samym krojem pisma i w podobny sposób jest stopniowana.
Od pierwszej chwili napis HARRACHOV jak HOLLYWOOD stał się ogromną atrakcją, przed którą fotografują się całe rodziny. Przy odwiedzinach Harrachova każdy gość może się przekonać, że HOLLYWOOD jest nie tylko w Los Angeles.

W sierpniu 2014 tory bobslejowe w Harrachovie i Špindlerův Mlýnie będą otwarte codziennie w godz. 10-21, a w przypadku dużego zainteresowania nawet do 22. Więcej na www.bobovka.cz

Opracowanie red.
Na podstawie materiałów spółki První bobová a.s.

Tagi: · atrakcje turystyczne

· www.bobovka.cz · www.harrachov.cz

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław