ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Nalewką ujmij Walończyków

Napisany: 2014-08-04

Nalewką ujmij Walończyków

Jeśli dziś nastawisz - 20 września br. możesz wygrać

Po raz piąty Sudeckie Bractwo Walońskie wraz Wielkopolsko-Śląskim Bractwem Siedmiu Gwiazd ogłasza Sudecki Festiwal Nalewek Walońskich.
Dedykowany pamięci Juliusza Naumowicza służy nie tylko dobrej zabawie jury. Motywuje dzisiejszych mieszkańców śląsko-górnołużckich gór i zacnych sąsiadów, do odbudowy pięknych tradycji samodzielnego wyrobu smakowitych trunków. Bo dobrą nalewkę zrobić to sztuka!

Podejmijcie wyzwanie! Przynieście do Chaty Walońskiej swój górski klejnot w płynie. Walonowie - ludzie bywali i znający się na rzeczy - zajrzą głęboko, nasycą nozdrza i gardła, ocenią... z pewnością za coś docenią. Choćby za opakowanie ;)

REGULAMIN Piątego Sudeckiego Festiwalu Nalewek Walońskich

§ 1

Piąty Sudecki Festiwal Nalewek Walońskich, zwany dalej "festiwalem", ma na celu popularyzację wartości smakowych i krajoznawczych w połączeniu z krzewieniem szacunku dla dziedzictwa kulturowego Sudetów. Festiwal jest dedykowany światłej pamięci Juliusza Naumowicza, Wielkiego Mistrza Sudeckiego Bractwa Walońskiego.

§ 2

Organizatorem festiwalu jest Sudeckie Bractwo Walońskie przy wsparciu Wielkopolsko-Śląskiego Bractwa Siedmiu Gwiazd.

§ 3

Miejscem festiwalu jest Stara Chata Walońska w Szklarskiej Porębie przy ul. H. Kołłątaja 12. Termin festiwalu zostaje ustalony na sobotę 20 września 2013 r. i rozpocznie się o godzinie 16.00 z chwilą uderzenia w Wielki Bęben Waloński.

§ 4

Festiwal odbywa się w dwóch kategoriach sudeckich nalewek walońskich; słodkich i wytrawnych. Warunkiem przystąpienia do festiwalu jest złożenie na ręce Pani Anny Naumowicz w Muzeum Ziemi JUNA przy ul. Jeleniogórskiej 9 w Szklarskiej Porębie (tel. 757 173 287) własnoręcznie sporządzonej nalewki o minimalnej objętości ½ litra w naczyniu szklanym lub ceramicznym.

§ 5

Oceny konkursowej nalewek walońskich dokonuje Wysoka Komisja. Członkowie Komisji pozostają bezstronni i nie mogą zgłaszać swoich nalewek do udziału w festiwalu.

§ 6

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie i nie ponoszą odpowiedzialności za zaistniałe wypadki.

Informację przekazał Skryba Waloński - Przemysław Wiater

Tagi: · Walończycy · Walońskie Księgi

Linki: · Walończycy - poszukiwacze skarbów Gór Izerskich

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław