ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Historyczny dzień w Zawidowie

Napisany: 2014-09-05

Historyczny dzień w Zawidowie

Burmistrz Zawidowa oraz Ośrodek Kultury w Zawidowie zapraszają do udziału w imprezie DNI ZAWIDOWA 2014.

Sz. Wrzesiński - Na tropach skarbów i depozytów Trzeciej Rzeszy. Kulisy rewindykacji i poszukiwań terenowych na Dolnym Śląsku

W sobotnie popołudnie 6 września w auli domu kultury, położonego obok parku miejskiego im. Jakuba Böhme w Zawidowie, warto wybrać się na ciekawe prelekcje.
O godz. 1530 Szymon Wrzesiński zaprezentuje wykład o mieniu poniemieckim ukrytym pod koniec II wojny światowej w pałacach położonych między Zgorzelcem a Lubaniem.
Prezentacja multimedialna będzie wstępem do spotkania autorskiego z dolnośląskim historykiem, który bazując na kwerendzie archiwalnej, przygotował niezwykłą książkę pt. "Na tropach skarbów i depozytów Trzeciej Rzeszy. Kulisy rewindykacji i poszukiwań terenowych na Dolnym Śląsku" (Agencja Wydawnicza CB, Warszawa 2014, 366 s.).

Kolejnym wystąpieniem będzie opowieść Piotra Kucznira - regionalisty i wiceprezesa stowarzyszenia "Zamek Czocha" - o "Żołnierzach Wyklętych". M.in. o podpułkowniku Anatolu Sawickim i nieznanych losach żołnierzy na terenach południowo-zachodniej Polski w okresie powojennym. Gość zaprezentuje także wystawę uzbrojenia z okresu II wojny światowej "Broń, jaką chcieli wywalczyć sobie wolność”, zaś Krzysztof Urban zaprezentuje preludium do przyszłej, znacznie większej wystawy pt. "Dawne widoki pałaców w okolicach Zawidowa".

Organizatorzy przygotowali również szereg innych atrakcji, np. koncerty z muzyką grecką, rockową oraz zespołami grającymi słynne covery (m.in. The Bealtes), czy zabawę taneczną w rytm jeleniogórskiego zespołu Żmuda Band.

ZAPRASZAMY !

Więcej informacji na stronie Zawidów.eu

Źródło: UM Zawidów

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław