ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Przygoda i adrenalina w Harrachovie

Napisany: 2014-10-22

Przygoda i adrenalina w Harrachovie

W weekend rusza Międzynarodowy Festiwal Filmów Outdoorowych

Tegoroczna XII edycja konkursowego przeglądu filmów outdoorowych w nadchodzący weekend, 24-26 października 2014 r., zawita w Harrachovie. Karkonosko-izerska gmina w tym roku została współgospodarzem festiwalu, zatem należy do grupy 40 miast w Republice Czeskiej, na Słowacji i w Rosji, w których to wyjątkowe wydarzenie się odbędzie.

Przegląd rozpoczyna się w piątek 24 bm., w hotelu Fit Fun, gdzie goście i widzowie będą mogli zobaczyć filmy o wspinaczce górskiej, sportach wodnych, o ekstremalnym narciarstwie, i o dalekich wyprawach. Wśród nich będą filmy, które zabiorą nas do miejsc, niedostępnych dla zwykłego śmiertelnika. Za to usłyszy relację bohaterów na żywo.

Każdego dnia dla uczestników festiwalu, poza projekcjami filmów, przygotowana jest biesiada z interesującymi gośćmi. Czesko-indonezyjski projekt Green life przedstawi twórca Milan Jeglík ze swą przyjaciółką, chroniącą sumatrzańską puszczę.
Dowiemy się także jak żyć 380 dni na Antarktydzie, kiedy wybrzeże chłoszczą wiatry o prędkości 300 km/h a we wnętrzu kontynentu temperatura spada do -90°C. O tym doświadczeniu opowie dr med. Aleš Rybka, który na Antarktydzie, jako jedyny Czech przebywał we francusko-włoskiej stacji polarnej.
Niedzielę, ostatni dzień festiwalu, zakończy kolejny interesujący gość, który regularnie otrzymuje w swej pracy sporą dawkę przygody i adrenaliny - skialpinista, wspinacz, członek Międzynarodowego i Czeskiego Stowarzyszenia Przewodników Górskich - Zdeněk "Háček" Hák, pochodzący z sąsiedniej Rokytnicy nad Jizerou.

Warto wybrać się w weekend do Harrachova!

Więcej informacji na www.harrachov.cz oraz www.mfof.cz

Źródło: Miasto Harrachov

Tagi: · wydarzenia kulturalne

· www.harrachov.cz · www.mfof.cz

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław