ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Pakistan Zindabad

Napisany: 2014-11-12

Pakistan Zindabad

Opowieść Roberta Robba Maciąga w ramach cyklu Terra Incognita

Pakistan to jeden z tych krajów, który po 9 listopada 2001 r. zapłacił jedną z najwyższych cen. Nagle okazał się "wylęgarnią" terroryzmu i turyści szybko skreślili go ze swych map. Kraj pełen kontrastów, problemów, starych tradycji i gościnnych uśmiechów. Kraj niezrozumiany i targany wielkimi problemami, których echa odbijają się od największych gór świata, wielkich pustyni i zatłoczonych ulic. Kraj, który tęskni za spokojem i białymi twarzami z plecakami.

W pokazie: zdjęcia z 1997, 2001 i 2006 roku, kilka krótkich filmów, trochę muzyki i ulicznego hałasu. Opowieści z drogi i zza gościnnie otwartych drzwi.

Robert Robb Maciąg w 2006 r, wraz ze swą żoną Anną, wyjechał w długą podróż do Indii. Pojechali na... złożonych samodzielnie - i to całkiem dobrze :-) - rowerach. Podróż zajęła im kilkanaście miesięcy. Kolejnych osiem spędzili na Jedwabnym Szlaku. Od 2010 roku mieszkają w Krainie Wygasłych Wulkanów, prowadząc warsztaty etnograficzne i podróżnicze dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Czasem uczą jak wybrać się w podróż rowerową, a kiedy indziej promują jedną z kilku książek Roberta, który został laureatem aż dwóch "Travelerów" miesięcznika "National Geographic - Polska" (w 2007 za "Podróż Życia" i w 2013 za "Podróżniczą Książkę Roku”) oraz
nagrody Podróżnika Roku miesięcznika "Podróże" (2005, kategoria "Świat").
Spotkaniu, które poprowadzi Sandra Nejranowska, będzie towarzyszył pokaz fotografii oraz promocja książek.

Chata Izerska ul. Piastowska 32 w Szklarskiej Porębie Dolnej, 14 listopada (piątek) 2014 r., o godz. 1830

Dobre towarzystwo, możliwość zamówienia piwa lwóweckiego prosto z beczki, jadła walońskiego i innych pyszności - gwarantowane.

Źródło: UM Szklarska Poręba

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław