ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Nowy Młyn w Kromnowie

Napisany: 2014-11-12

Nowy Młyn w Kromnowie

Kolonia Artystyczna wystawi prace powstające wokół nas w Górach Izerskich i Karkonoszach

Karkonosze i Góry Izerskie od dawna przyciągały artystów - osiedlali się tutaj malarze, rzeźbiarze, poeci, filozofowie, ale też osoby animujące życie kulturalne w regionie. Tak samo przed wojną, tuż po wojnie, jak i teraz, w czasach nam współczesnych.

Osiedlali się z dala od zgiełku cywilizacji, aby w spokoju tworzyć, być bliżej natury, bliżej siebie... Zdecydowana większość z nich to indywidualiści, którzy nigdy nie stworzyli czegoś na kształt komuny, jak wydaje się wielu postronnym obserwatorom. Każdy z nich znalazł swoje miejsce na rozległej mapie Sudetów, swój skrawek ziemi, który powoli oswajał. Podejmowali jednak trud wspólnych działań, tworząc ciekawe wydarzenia skupiające ludzi kultury i wychodzące do lokalnej społeczności.

Takie inicjatywy podejmują też dzisiaj, a wystawa, na którą Państwa zapraszam, jest jedną z nich. Coroczny przegląd prac artystów należących do Stowarzyszenia Nowy Młyn. Kolonia Artystyczna ze Szklarskiej Poręby, zaprezentuje plejada imponująca plejada artystów. Mimo że siedziba Kolonii znajduje się w Szklarskiej Porębie, to jej członkowie zamieszkują wiele innych podgórskich miejscowości: Przesiekę, Karpacz, Jelenią Górę czy Kopaniec.
Podczas wystawy w Artystycznej Galerii Izerskiej zobaczymy dzieła absolutnie wyjątkowe - to co tworzą mieszkający tuż obok nas artyści. Odzwierciedlają one aktualną kondycję naszej kolonii artystycznej. Gratka dla każdego!

Stowarzyszenie Nowy Młyn rozpoczęło działalności w 2005 roku w domu Carla i Gerharta Hauptmannów. Powstało ze wspólnej inicjatywy artystów mieszkających w Szklarskiej Porębie, Kopańcu, Przesiece i Jeleniej Górze. Działalność tej grupy skupia się na promocji twórców zamieszkujących Karkonosze, Góry Izerskie i Kotlinę Jeleniogórską, ale także wspiera rozwój turystyki kulturowej i tworzy silną grupę osób, które chcą współdecydować o losach miejsc, w których żyją.

Swoją nazwą stowarzyszenie nawiązuje do Młyna Św. Łukasza, tradycyjnej siedziby Stowarzyszenia Artystycznego Twórców św. Łukasza w Szklarskiej Porębie, działającego tu w latach 20. i 30-tych XX wieku, podkreślając niejako kontynuację działań.

Zapraszam na wernisaż wystawy 15 listopada 2014 r. o godz. 17 do Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie pod numerem 47B. Wystawa czynna do 31 grudnia 2014 r.

Violetta Pietrzak
Artystyczna Galeria Izerska

Tagi: · Artystyczna Galeria Izerska

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław