ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Pod Narzeczeński Kamień

Napisany: 2014-11-25

Pod Narzeczeński Kamień

Para narzeczonych, tuż przed świętami Bożego Narodzenia wyruszyła w góry. Ich zamarznięte ciała znaleziono następnego dnia pod kamieniem

Narzeczeński Kamień w Górach Izerskich (fot. P. Ościak)

U progu zimy, na pamiątkę historii opisanej przez Margaret Passon-Drang w powieści "Ślubna Droga", zapraszam na krótką wędrówkę do Narzeczeńskiego Kamienia w Górach Izerskich.

Startujemy w sobotę 13 grudnia o godz. 9 z Rozdroża Izerskiego przy Szosie Sudeckiej. Po dwóch godzinach powinniśmy stanąć przy głazie, który stał się symbolem narzeczeńskiej miłości. Niestety też jednym z licznych dowodów, że góry bywają okrutne.
Po kolejnych dwóch godzinach marszu zatrzymamy się w schronisku na Wysokim Kamieniu. Ok. godz. 15 powinniśmy już być w Szklarskiej Porębie (okolice byłej kliniki oka "Wzrok"). O 1520 rusza ze Szklarskiej autobus PKS do Świeradowa-Zdroju, którym możemy powrócić na Rozdroże Izerskie lub do Świeradowa.

Transport, ubezpieczenie, wyżywienie i sprzęt uczestnicy zapewniają we własnym zakresie. Jako przewodnik sudecki i instruktorka chodzenia w rakietach śnieżnych gwarantuję opiekę przewodnicką.
Udział proszę zgłaszać na e-adres: patrycja@izer.pl lub bezpośrednio przed startem, do godz. 840.

Informacje o ewentualnych zmianach w programie ogłoszę pod adresem www.Izer.pl . Osoby, które zgłosza się via e-mail, komunikaty otrzymają na adres swej e-skrzynki pocztowej.

Zimowa wędrówka na Narzeczeński Kamień (fot. P. Ościak)

W ubiegłym roku się nie udało - byli chętni, ale pogoda zawiodła. Na szlaku było dużo lodu, w miejscach trudnych podejść. Przejście przełożone na styczeń, ostatecznie trzeba było odwołać.
W tym roku nawet z oblodzeniem sobie sobie poradzimy. Poza rakietami śnieżnymi mamy do dyspozycji jeszcze półraczki. Sprzęt można wypożyczyć rezerwując go via e-mail: patrycja@izer.pl .

Na wędrówkę należy zabrać: kurtkę chroniącą od wiatru i deszczu, ciepły polar lub sweter, buty zabezpieczające kostkę przed skręceniem, termos z gorącym napojem, latarkę czołową, apteczkę. Jeśli w dniu wędrówki usłyszymy komunikat, że szlaki są oblodzone, należy mieć raki lub półraczki turystyczne.

Jako organizatorka zastrzegam prawo do odwołania wędrówki lub przesunięcia jej terminu. Poowodem będą takich decyzji będą warunki pogodowe zagrażające zdrowiu lub życiu uczestników (np. bardzo silny wiatr).

Patrycja Ościak, red.

Tagi: · wędrówki · Świeradów-Zdrój

Linki: · Śmiertelna nowa droga życia · www.izer.pl · http://www.izerska.pl/Patrycja_Osciak___przewodnik_gorski__instruktor_art,139.html

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław