ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Trzy 21 START

Napisany: 2014-12-04

Trzy 21 START

Kolejny sezon niedzielnych zmagań biegaczy rusza 21 grudnia

(fot. Stacja Jakuszyce)

W niedzielę 21 grudnia 2014 roku, na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, startuje szósty sezon cyklu Salomon Nordic Sunday dla narciarzy biegowych amatorów. SNS to już nie tylko zawody biegowe - to część dużego projektu oferującego także obozy szkoleniowe i zajęcia narciarskie dla dzieci.

Co najlepiej kojarzy się z marką Salomon Nordic Sunday? Wciąż rozrastający się cykl zawodów biegowych. W tym roku organizatorzy zaoferowali powrót do jednodniowej formuły zawodów. W zimowe niedziele, z ok. godz. 11, startować będą zawodnicy, którzy zmierzą się w stylu klasycznym. Kilkanaście minut po nich na starcie ustawią się specjaliści od "łyżwy".
Będzie wydłużenie dystansów podczas niedzielnej rywalizacji.
- Chyba wszyscy mamy niedosyt po poprzedniej słabej zimie. Dlatego, jeżeli tylko warunki śniegowe nam na to pozwolą, w tym sezonie chcemy przygotowywać trasy dłuższe, od 12 do 18 kilometrów - zapowiada Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizator SNS-a.

(fot. Stacja Jakuszyce)

W kalendarzu na sezon 2014/15 zaplanowano pięć startów. Cztery z nich: 21 grudnia 2014, 25 stycznia, 15 lutego oraz 8 marca 2015 r. (finał) odbędą się na Polanie Jakuszyckiej. Piąty to absolutna nowość SNS-a - Zakopane!
- W niedzielę 11 stycznia będziemy ścigali się na trasach pod Wielką Krokwią - informuje Beata Lepka. - Nie możemy się doczekać debiutu cyklu w zimowej stolicy Polski.

Kolejna nowość w nadchodzącym sezonie to nowa nagroda główna w losowaniu po biegu. Przypomnijmy, że po każdym starcie w ramach Salomon Nordic Sunday, wśród wszystkich, którzy ukończą bieg, rozlosowywane są cenne nagrody. W tym roku, dotychczasowa główna nagroda, czyli narty biegowe zostaną zastąpione przez zegarek sportowy Suunto Ambit3. Oprócz niego będzie można wylosować sprzęt sportowy od Salomona, odżywki od Nutrenda oraz smary narciarskie od Briko Maplus.
Ważna informacja dla zawodników, którzy już biegali w SNS-ach w poprzednich sezonach: jeżeli macie w domu koszulkę startową z numerem, nie musicie już rejestrować się na zawody, wystarczy że wniesiecie opłatę startową, zgodnie z regulaminem (znajdziecie go na oficjalnej stronie cyklu: http://sns-nartybiegowe.pl).
Nowi zawodnicy, którzy chcą spróbować swoich sił w SNS-ie muszą się zapisać, ale tylko raz! Robiąc to na jedne zawody i pobierając koszulkę startową, zostajecie w bazie na cały sezon i na kolejne. Potem wystarczy już tylko opłacać startowe… Prawda, że wygodne?
Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej cyklu Salomon Nordic Sunday.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Od tego sezonu SNS jest częścią dużego projektu poświęconego narciarstwu biegowemu, który nazywa się Jakuszycka Akademia Biegowa. Jego partnerami są Stowarzyszenie Bieg Piastów oraz sportowa marka Salomon.
Akademia to nie tylko zawody biegowe, ale także obozy szkoleniowe dla amatorów - czterodniowe lub tygodniowe. Z dwoma treningami na nartach dziennie, lekcjami smarowania i serwisowania nart, pokazem pracy ratraka, analizą wideo, spotkaniami z ciekawymi ludźmi i mnóstwem atrakcji.
Trzecia część JAB to Dziecięca Akademia Biegowa, czyli lekcje biegania dla najmłodszych, a dokładnie dzieci ze szkół podstawowych. To możliwość skorzystania z dwóch form treningu: grupa stała, trenująca dwa razy w tygodniu przez całą zimę oraz kursy weekendowe.
Szczegóły dotyczące obozów oraz szkoleń dla dzieci znajdziecie pod adresem http://www.bieg-piastow.pl/index.php/o-akademii

Źródło: SNS Narty Biegowe

Tagi: · narty biegowe · biegówki · Jakuszyce

Linki: · I po Salomonie · Igrzyskowe emocje · Krótka zima - szybkie biegi · sns-nartybiegowe.pl · www.bieg-piastow.pl/index.php/o-akademii

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław