ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Jakuszyce w Zakopanem

Napisany: 2015-01-09

Jakuszyce w Zakopanem

Inauguracyjny Salomon Nordic Sunday sprintem w Zakopanem

Trasa biegowa pod Wielką Krokwią w Zakopanem (źródło: Ski&Run)

W niedzielę, 11 stycznia 2015 r. na trasach biegowych pod Wielką Krokwią odbędzie się podwójna inauguracja popularnych zawodów Salomon Nordic Sunday. Po pierwsze będzie to rozpoczęcie tego sezonu SNS-a. Po drugie zawody w tym miejscu odbędą się pierwszy raz w historii. Organizatorzy przygotowują pętlę o długości 1,3 km, na której rozegrane zostaną sprinty.

Zawody odbędą się na trasach tuż obok skoczni, nie na trasach Centralnego Ośrodka Sportu! - Mamy tu nawet 40 centymetrów ubitego śniegu, naturalnego i z armatek. Tak więc zawody nie są zagrożone, nawet gdyby w weekend temperatura powietrza znalazła się na plusie – zapewniają pracownicy firmy Ski&Run, która organizuje niedzielnego SNS-a pod Krokwią.

Trasa biegowa pod Wielką Krokwią w Zakopanem (źródło: Ski&Run)

Niestety fragmenty trasy w lesie, szczególnie na podbiegach i zjazdach są trudniejsze do przygotowania, dlatego ostatecznie zapadła decyzja, że ściganie będzie na pętli o długości 1,3 kilometra. Dokładna mapa i profil trasy pojawi się na stronie internetowej cyklu.
Ten dystans jest idealny do rozegrania sprintów. Każdy zawodnik pobiegnie dwa razy. Uwaga! Za każdym razem start indywidualny, interwałowy. - Biegniemy najpierw zgodnie z numerami z listy startowej. A w drugim biegu najpierw najszybsi z pierwszego biegu, a potem nieco wolniejsi. Na początek dwa biegi klasykiem, potem 30 minut przerwy technicznej na przygotowanie trasy i dwa biegi łyżwą - wyjaśniają organizatorzy.

Początek zawodów - biegi klasykiem o godz. 11. Po godz. 12 rozpoczną się biegi łyżwą. Reszta punktów programu SNS-a pozostaje bez zmian - dekoracja zwycięzców, na koniec losowanie nagród, m. in. zegarka Suunto Ambit 3.
I jeszcze zestaw ważnych informacji dla zawodników:
• Opłata startowa aż do dnia zawodów pozostaje na stałym poziomie i wynosi 50 zł.
• Opłatę startową wnosimy na konto organizatora biegu w Zakopanem - dane w regulaminie: http://www.sns-nartybiegowe.pl/regulamin
• Osoby, które są już zapisane na SNS-a i mają nadany numer startowy, nie rejestrują się ponownie, a jedynie wnoszą opłatę startową, z zaznaczeniem daty i miejsca rozegrania biegu.
• Nowi biegacze, codziennie, aż do sobotniego wieczora mogą zapisywać się na start także w sklepie Ski&Run w pawilonie Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Rejestracja jest możliwa także na stronie internetowej: online.datasport.pl

Źródło: SNS Narty Biegowe

Warunki narciarskie w Górach Izerskich możecie sprawdzić w nowym serwisie narty Izerskie.pl

Tagi: · narty biegowe · biegówki · trasy narciarskie

· www.sns-nartybiegowe.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław