ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Zakopiańska inauguracja

Napisany: 2015-01-13

Zakopiańska inauguracja

Rozgrywany do niedawna głównie w Górach Izerskich cykl Salomon Nordic Sunday zainaugurował sezon w Zakopanem

(źródło: Ski&Run Zakopane)

Piotr Michałek (Jaworzynka) oraz Marta Naglik (Zakopane) - stylem klasycznym, a Dariusz Mazurkiewicz (Smolec) i Katarzyna Długopolska (Kościelisko) - w stylu dowolnym, wygrali sprinty w ramach zawodów Salomon Nordic Sunday w Zakopanem. Były to inauguracyjne zawody cyklu w sezonie 2014/15.

Jeszcze w sobotę pod Wielką Krokwią padał deszcz, a temperatura dochodziła do +8°C. Ciepło jak na styczeń. Jednak organizatorzy robili co mogli, by w niedzielę udało się wreszcie zainaugurować VI sezon cyklu Salomon Nordic Sunday. Przypomnijmy, że biegi zaplanowane na 21 grudnia i 4 stycznia w Jakuszycach trzeba było odwołać.
Wreszcie się udało. Po trasie wcale nie było widać, by dzień wcześniej rozpuszczała ją wielka odwilż… Było nieco ślisko i szybko, ale to w końcu sprinty.

(źródło: Ski&Run Zakopane)

Choć w ramach SNS-a odbyły się nie po raz pierwszy, to nigdy w takiej formule. Zawodnicy w pierwszej serii biegli zgodnie z numerami na liście startowej. A w II serii rywalizowali zgodnie z miejscami zajętymi w I biegu.
Najpierw klasyk - przerwa na ratrakowanie i ruszyła łyżwa. Do końcowej klasyfikacji zaliczała się suma dwóch biegów danym stylem.
Stylem klasycznym po pierwszej serii prowadził Grzegorz Legierski z Koniakowa, który o dwie sekundy wyprzedzał Piotra Michałka z Jaworzynki. W drugiej serii Michałek nie miał już sobie równych i jako jedyny w tej fazie zawodów uzyskał czas poniżej 4 minut, najlepszy czas dnia: 3'55''.

(źródło: Ski&Run Zakopane)

Wśród pań najszybsza była reprezentantka gospodarzy - Marta Naglik, która na co dzień na tych trasach pracuje, jako instruktor narciarstwa biegowego. Naglik o 35 sekund wyprzedziła na mecie Edytę Olcoń z Białki Tatrzańskiej.
Dodajmy jeszcze, że najlepsi zawodnicy w klasyku biegli na płaskich nartach do łyżwy, cały czas stosując bezkrok.

Po 5 minutach przerwy na ponowne ratrakowanie trasy, rozpoczęła się rywalizacja specjalistów stylem łyżwowym. W tym gronie pokazało się także kilku biegaczy, którzy wcześniej rywalizowali stylem klasycznym.
W tej rundzie o końcowym wyniku zadecydował pierwszy bieg, w którym Dariusz Mazurkiewicz ostro pobiegł od startu do mety uzyskując czas 3'40''. i wyprzedzając drugiego na mecie w tym etapie Łukasza Bachledę aż o 13 sekund! W drugim biegu Mazurkiewicz miał dopiero piąty czas (tę serię wygrał Jan Łacek), ale goniący go Łukasz Bachleda nie zdołał odrobić strat z pierwszej części (uzyskał czas 3'55'').

(źródło: Ski&Run Zakopane)

- Trasa była krótka, ale naprawdę wymagająca. Śnieg był trudny, a ja liczyłem, że będzie bardziej miękki po sobotniej odwilży. Tymczasem mróz nieco go zmienił - oceniał piąty na mecie sprintów stylem łyżwowym Zbigniew Galik.

W zbliżającą się niedzielę, 18 stycznia 2015 r. - kolejny bieg Salomon Nordic Sunday. Wreszcie na Polanie Jakuszyckiej! Jeżeli pogoda i warunki pozwolą - bieg na dystansie ponad 10 kilometrów. Szczegóły dotyczące trasy i dystansu już wkrótce.

Redakcja SNS Narty Biegowe

Tagi: · narty biegowe · biegówki · sporty zimowe

· www.sns-nartybiegowe.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław