ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » SNS wreszcie w Górach Izerskich

Napisany: 2015-01-14

SNS wreszcie w Górach Izerskich

Bardzo dobre warunki śniegowe w Jakuszycach sprzyjają SNS-owi

Tak biegali zawodnicy w Zakopanem 11 stycznia 2015 r. podczas inauguracji SNS 2014/15 (fot. Ski&Run Zakopane)

Wyglądając za okno w wielu miejscach Polski, zapewne sporo osób nie myśli o bieganiu na nartach. Tymczasem na Polanie Jakuszyckiej w Górach Izerskich narciarskie warunki biegowe są lepsze, niż dobre. Już w najbliższą niedzielę 18 stycznia 2015 r. właśnie na izerskich trasach odbędzie się drugi w tym sezonie bieg z cyklu Salomon Nordic Sunday. Dystans: 13,5 km. Styl klasyczny lub łyżwowy.

Kilka dni temu na Polanie dopadało ponad 20 centymetrów śniegu i teraz biała pokrywa na trasach narciarskich mierzy w niektórych miejsca nawet 40 cm! grubości.
- Do końca tygodnia powinniśmy przygotować wszystkie możliwe trasy, ponad 60 km. Zwłaszcza, że w sobotę ma jeszcze dosypać - informuje Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin.

Tak biegali zawodnicy w Zakopanem 11 stycznia 2015 r. podczas inauguracji SNS 2014/15 (fot. Ski&Run Zakopane)

Dzięki takim warunkom i sprzyjającym prognozom możemy ogłosić, że niedzielny - drugi w tym sezonie - bieg z cyklu Salomon Nordic Sunday (przeniesiony z 4 stycznia) rozegrany zostanie na dystansie 13,5 kilometra. Na widowiskowej, ale wymagającej trasie.
- Obiecywaliśmy, że gdy tylko pogoda na to pozwoli, będziemy wytyczali trasy ponad 10-kilometrowe - przypomina organizatorka SNS-a, Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce.

A co czeka biegaczy? Start i meta będą w różnych miejscach. Początek ścigania zlokalizowano obok torów kolejowych, na wysokości powstającej przy parkingu nowej siedziby Stacji Jakuszyce (na przeciw Hotelu Biathlon). Koniec zaś znajdzie się na tzw. rolkostradzie, w okolicach domków na Polanie Jakuszyckiej.

Trasa na fotografii satelitarnej ((źródło: Redakcja portalu internetowego Salomon Nordic Sunday)

Zatem przebieg trasy będzie wyglądał następująco: start → Polana Maliszewskiego → przez mostek do lasu w stronę przejazdu kolejowego → do góry "Trasą Zimową PKO" ("Czerwony Potok") do punktu 25 → w lewo na "Dzielne Klapki" → "Niematematyczną" i Starą Drogą Celną do Rozdroża pod Cichą Równią → Górny Dukt Końskiej Jamy → "na Trzech Świerkach" w prawo do lasu → za strzelnicą i "trasą Adama" → do mety na Polanie. Na mecie czekać będzie ciepła herbata.

Uwaga! Na drugim kilometrze trasy, uczestnicy przebiegną przez tory kolejowe. Wszyscy powinni minąć ten punkt do godziny 1145 (planowany przejazd szynobusu).
- Jeśli jednak ktoś nie zdąży i usłyszy sygnał nadjeżdżającej kolejki obowiązkowo należy zatrzymać się przed torami. Oczywiście będzie tam nasz człowiek - zaznacza B. Lepka.

Program godzinowy niedzielnych zawodów

  • godz. 11 - start biegu stylem klasycznym
  • godz. 1115 - start biegu dowolnym stylem
  • godz. 1330 - koniec czasu dla biegaczy
  • godz. 14 - planowane zakończenie, dekoracja i losowanie nagród

Profil trasy (źródło: Redakcja portalu internetowego Salomon Nordic Sunday)

Biuro zawodów zlokalizowane będzie na Polanie Jakuszyckiej w sali Modrzewiowej, czyli tam gdzie zawsze - na I piętrze budynku, nad wypożyczalnią Stacja Jakuszyce.
Czynne w godz. 8-10, będzie przyjmowało opłaty startowe (polecamy wcześniejsze przelewy, w dniu zawodów opłata jest wyższa), wydawanie koszulek startowych (dla tych, którzy jeszcze nie startowali w SNS-ie), wydawanie chipów (dla tych, którzy jeszcze nie startowali w tym sezonie), wypełnianie kuponów do losowania, pobieranie pakietów Nutrend.
- Biuro zawsze regulaminowo czynne było do 10, ale często zdarzało nam się przyjmować zawodników po godzinach. Tym razem ze względu na oddalony od biura start musimy zamknąć listę startową punktualnie i prosimy o uwzględnienie tego - apeluje organizator.

Na koniec przypomnijmy: osoby, które są już zapisane na zawody Salomon Nordic Sunday (także w poprzednich latach) i posiadają koszulkę startową - NIE rejestrują się przez internet, a jedynie wpłacają opłatę startową. Osoby, które startowały w Zakopanem - zabierają ze sobą chipy, które obowiązują przez cały sezon.

Do zobaczenia w niedzielę!

Redakcja portalu internetowego Salomon Nordic Sunday

Tagi: · biegówki · narty biegowe · Jakuszyce

Linki: · Zakopiańska inauguracja · www.sns-nartybiegowe.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław