ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Smyczki w obozie

Napisany: 2015-01-14

Smyczki w obozie

Uczta dla melomanów pomiędzy obozowymi brzozami

(źródło: Meetingpoint Music Messiaen e.V.)

W czwartek, 15 stycznia 2015 r. w nowo wybudowanym Europejskim Centrum Edukacyjno-Kulturalnym MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN na terenie Stalagu VIII A, odbędzie się doroczny koncert styczniowy KWARTET NA KONIEC CZASU Olivier Messiaen.

Styczniowe koncerty na terenie byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A są już niewątpliwie naszą zgorzelecką tradycją. Co roku miłośnicy muzyki, nie zbaczając na zimową mroźną pogodę, licznie zajmują miejsca na widowni, by wsłuchać się w jednego z najwybitniejszych dzieł XX wieku "Kwartet na koniec czasu".
Tegoroczny występ będzie jednak wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy odbędzie się w nowo powstałym Europejskim Centrum Edukacyjno-Kulturalnym Zgorzelec-Görlitz MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN.

Stowarzyszenie MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN serdecznie zaprasza w czwartek, 15 stycznia 2015 roku o godz. 16 do wspólnego zwiedzania Centrum. O godz. 17 rozpocznie się prezentacja książki "Olivier Messiaen. Człowiek i artysta w Stalagu VIII A w Görlitz" oraz spotkanie z autorem, muzykologiem Jerzym Stankiewiczem. Na godz. 19 został zaplanowany tradycyjny koncert "Kwartet na koniec czasu". W tym roku to niezwykle trudne dzieło wykona Piotr Sałajczyk (fortepian), Christian Dollfuß (klarnet), Yuki Manuela Janke (skrzypce) oraz Titus Maack (wiolonczela).

Styczniowy koncert organizowany jest na pamiątkę prapremiery wykonania utworu, która odbyła się w obozie właśnie 15 stycznia 1941 roku.

Bilety w cenie 40 PLN / 20 PLN / 10 PLN (normalny / ulgowy / szkolny) można rezerwować pod numerem: +49 3581 661269 bądź pisząc na adres mailowy: meetingpoint@themusicpoint.net. Organizatorzy nie przewidują możliwości zakupu biletu przed samym koncertem.

Źródło: Anna Caban // Meetingpoint Music Messiaen e.V.

Tagi: · koncert · wydarzenia kulturalne

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław