ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Szybki bieg na Orle

Napisany: 2015-01-26

Szybki bieg na Orle

Rekord frekwencji w zawodach Salomon Nordic Sunday w tym sezonie pobity

SNS III/2015 (fot. Stacja Jakuszyce)

W niedzielę 25 stycznia 2015 r., na trasie Polana Jakuszycka → Stacja Turystyczna Orle, rywalizowały aż 243 osoby; 165 w klasyku i 78 w stylu łyżwowym. W sumie w zawodach wzięło udział reprezentantów czterech państw.

Międzynarodowa obsada na tych popularnych zawodach w narciarstwie biegowym, nie jest żadną nowością. Podobnie, jak ilość państw reprezentowanych w SNS-ie. Tym razem były to: Polska, Rep. Czeska, Niemcy oraz Ukraina. Za to pozytywnym zaskoczeniem była duża liczba obcokrajowców.
- Cieszy nas, że nasz cykl staje się coraz popularniejszy poza granicami Polski - wyraża entuzjazm Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizatorka zawodów.
W niedzielę na Polanie Jakuszyckiej, na starcie biegu Salomon Nordic Sunday pojawiło się 18. Czechów, 10. Niemców oraz 1. Ukrainiec - łącznie niemal 12 % wszystkich startujących.

SNS III/2015 (fot. Stacja Jakuszyce)

Tym razem jednak sąsiedzi zza południowych gór, nie zdołali pokonać gospodarzy (jak to często mają w zwyczaju). Zarówno w klasyku, tak i w stylu łyżwowym na pierwszych miejscach podium stawali wyłącznie reprezentanci Dolnego Śląska.
W stylu klasycznym, po raz drugi z rzędu triumfował Łukasz Bronowicki z Jeleniej Góry.
- Taki profil trasy bardzo mi sprzyjał. To zdecydowanie pomogło - mówił na mecie, jak zawsze skromny zwycięzca.
Bronowicki nie dał żadnych szans rywalom, wyprzedzając drugiego na mecie Jana Maska z Pragi o ponad minutę.
U pań najlepsza była Paulina Szopińska z Wrocławia, która Monikę Judkę z Jeleniej Góry wyprzedziła ok. półtorej minuty.

SNS III/2015 (fot. Stacja Jakuszyce)

Silne emocje zafundowali zawodnicy w biegu dowolnym stylem. Od początku na czele znajdowała się spora grupa zawodników. Na metę razem, wpadła dwójka: Jakub Mroziński z Jeleniej Góry oraz Pavel Petr. Mroziński wygrał z Czechem o... sekundę
- Mogło o tym zdecydować miejsce na starcie, bo ja stanąłem w drugim rzędzie, a decydował czas netto - opowiada Mroziński. - Ale muszę przyznać, że ten drugi rząd był też błędem taktycznym, bo gdyby nie to, być może wcześniej odjechałbym Pavlowi. O mojej wygranej zadecydowały pewnie też dobrze posmarowane narty - dodał zwycięzca.

Bardzo dobre czwarte miejsce zajął 17-letni Adrian Gromyko, dla którego był to trzeci start w ciągu trzech dni. W piątek i sobotę, także w Jakuszycach ścigał się w cyklu Bieg na Igrzyska.
- Pod koniec dzisiejszego wyścigu odczułem już trudy tego weekendu, ale czwarte miejsce bardzo mnie cieszy - mówił młody jeleniogórzanin.

SNS III/2015 (fot. Stacja Jakuszyce)

U pań, po raz kolejny bezkonkurencyjna była Joanna Badacz, dyrektorka ds. sportowych Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Pani Joanna wygrywając z kolejną zawodniczką o ponad dwie minuty sprawiła sobie świetny prezent na okrągłe urodziny, które świętowała w niedzielę.

Pełne wyniki z niedzielnego ścigania w Jakuszycach znajdziecie pod adresem http://www.online.datasport.pl/results1375

W cyklu Salomon Nordic Sunday zapanuje trzytygodniowa przerwa. Kolejne, IV w sezonie zawody odbędą się w niedzielę 15 lutego 2015 r., a rozegrają się na Polana Jakuszycka.

Już dziś serdecznie zapraszamy!

Źródło: Redakcja portalu internetowego
Salomon Nordic Sunday

Tagi: · narty biegowe · biegówki · zawody narciarskie

Linki: · Salomon na Orlu! · Śnieg - Narty - Śnieg · www.sns-nartybiegowe.pl/

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław