ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Wojsko Polskie wkroczy w Góry Izerskie

Napisany: 2015-02-09

Wojsko Polskie wkroczy w Góry Izerskie

Mistrzostwa Sił Powietrznych w Górach Izerskich. Na nartach

SNS 2015 / II (fot. Stacja Jakuszyce)

To już tradycja, że w lutym, w ramach zawodów Salomon Nordic Sunday na izerskich trasach narciarskich odbywają się Mistrzostwa Sił Powietrznych w narciarstwie biegowym. Nie inaczej będzie w niedzielę 15 lutego 2015 r. Na starcie stanie około stu wojskowych i sporo ponad 200 cywilów!

W tym roku lotnicze mistrzostwa poszerzają zakres. Otwarte Mistrzostwa Sił Powietrznych przytulają Wojska Lądowe, Marynarkę Wojenną oraz Szkolnictwo Wojskowe.
W sumie mundurowe zmagania potrwają trzy dni. Przed weekendem żołnierze zmierzą się w sprintach i sztafetach, a w niedzielę w ramach zawodów Salomon Nordic Sunday odbędą się biegi dystansowe.

 

SNS 2015 / II (fot. Stacja Jakuszyce)

Do tej pory podczas SNS-a z lotnikami, na trasie znajdował się podbieg na tzw. "Samolot" (miejsce znane przede wszystkim biegaczom na południowym skłonie Cichej Równi). Tym razem go nie będzie. Zawodnicy za to obiegną "Samolot", a ostrych, długich podbiegów nie zabraknie.
- Nie chcieliśmy, aby uczestnicy mistrzostw Sił Powietrznych, co roku biegali po tej samej trasie. Pamiętajmy, że część z nich przyjeżdża na biegówki tylko raz do roku, właśnie na zawody Salomon Nordic Sunday. Warto więc, żeby poznali inne fragmenty izerskich szlaków narciarskich - wyjaśnia Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizatorka cyklu SNS.

Trasa, nawet bez punktu o lotniczej nazwie, będzie ciekawa: na początek rozgrzewka - drogą spacerową w stronę osady Orle; na Rozdrożu pod Działem Izerskim w prawo na trasę "Inhalacyjną"; potem w dół, znów w kierunku Orla, lecz bez pod dobiegu do Stacji Turystycznej, za to skręt w prawo na mostek i wspinaczka Starą Drogą Celną - blisko 3 km mozolnego podbiegu. Potem już tylko "Jelenie Łąki", Górny Dukt Końskiej Jamy i meta. Łącznie 12 km.

SNS 2015 / II (fot. Stacja Jakuszyce)

Starty biegów: stylem klasycznym o godz. 1045, wyścig "łyżwą" - pół godziny później, o godz. 1115.

Trasa zawodów będzie tego dnia zamknięta od godz. 1030.
- Drogę spacerową otworzymy około godz. 1145. Natomiast reszta tras będzie otwierana po przebiegnięciu ostatniego zawodnika - zapowiada Beata Lepka. - Jeżeli już znajdziecie się na trasie SNS-a w trakcie zawodów, to pamiętajcie - będzie tam obowiązywał ruch jednostronny, zgodny z kierunkiem biegu zawodów. Turyści muszą poruszać się bokiem trasy, nie wchodząc pod narty zawodnikom! - dodaje organizator cyklu.

Mapa i profil trasy dostępne pod adresem: http://www.sns-nartybiegowe.pl/trasa

SNS 2015 / II (fot. Stacja Jakuszyce)

Ważna informacja dla zawodników rywalizujących w całym cyklu SNS w tym sezonie.
To już czwarte zawody w sezonie 2014/15, a w kalendarzu jest ich tylko pięć. Aby znaleźć się w klasyfikacji generalnej, trzeba zaliczyć 4 z 5 startów. Także osoby, które nie wystartowały np. w inauguracyjnych sprintach w Zakopanem, a wielu biegaczy tam nie było, muszą zaliczyć wszystkie pozostałe biegi!
No i ostatnia informacja - przypominamy, że jak już macie numer startowy oraz ewentualnie chipa pomiarowego, nie rejestrujecie się przez internet. Należy jedynie wnieść opłatę startową.

Źródło: Redakcja portalu internetowego
Salomon Nordic Sunday

Tagi: · narty biegowe · biegówki · Jakuszyce

Linki: · Szybki bieg na Orle · Śnieg - Narty - Śnieg · Walenty na narty · www.sns-nartybiegowe.pl · www.sns-nartybiegowe.pl/trasa

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych regały magazynowe sprzątanie Wrocław