ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Finał z Samolotem

Napisany: 2015-03-04

Finał z Samolotem

Finałowe zawody w cyklu SNS po trasie z ulubionym przez narciarzy "Samolotem"

Kobieto! Zrób sobie prezent z okazji Dnia Kobiet - wystartuj w SNSie! (fot. Stacja Jakuszyce)

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nie inaczej jest z VI sezonem cyklu Salomon Nordic Sunday. W niedzielę 8 marca 2015 r. na izerskich trasach odbędzie się V, finałowy bieg sezonu 2014/15. Trasa nie należy do najdłuższych. Ma co prawda 12,3 kilometra, ale poza - uciążliwym podbiegiem na "Samolot" nie jest bardzo wymagająca.

W tym sezonie SNS gościł raz w Zakopanem i trzykrotnie w Jakuszycach. Finał także odbędzie w najpopularniejszym w Polsce ośrodku narciarstwa biegowego.
Na dwunastokilometrowej trasie biegacze, po starcie z Polany Jakuszyckiej będą musieli wspiąć się na wierzchowinę Cichej Równi, na punkt zwany przez narciarzy "Samolotem". Bagatela. Blisko 2 kilometry podbiegu z różnicą wysokości ponad 140 metrów.
– Wejście na "Samolot" wprost z Polany to już tradycja na SNS-ie. W tym roku jeszcze go nie było, więc na finale po prostu musieliśmy go zafundować zawodnikom – podkreśla Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizatorka cyklu Salomon Nordic Sunday.

Czy z okazji Dnia Kobiet panowie dadzą fory paniom? (fot. Stacja Jakuszyce)

Biegacze uczestniczący w niedzielnym finale będą się ścigać także na trasie "Jeleniogórskiej", której w tym roku nie było na żadnym dystansie w ramach XXXIX Biegu Piastów.

Kilka informacji praktycznych. Start biegu stylem klasycznym, podobnie, jak ostatnio - o godz. 1045. Łyżwy - o godz. 1115. Na linii startu/mety będą dwa korytarze biegowe- tak, by startujący łyżwiarze nie napotkali finiszujących klasyków.
Biuro zawodów, w Sali Modrzewiowej, czynne będzie w niedzielę do godz. 10. Po biegu zawodnicy będą zdawać tam chipy startowe, a koszulki oczywiście zachowają dla siebie.
Ok. godz. 14 rozpocznie się dekoracja zwycięzców finałowego biegu, a po niej nagradzanie zwycięzców klasyfikacji generalnej sezonu 2014/15. Nagrodami dla najlepszych trójek w każdej kategorii będą pulsometry firmy Suunto!
Na koniec tradycyjne losowanie, podczas którego także będzie można wylosować Suunto. Losowanie oczywiście wśród uczestników ostatniego biegu, którzy przed startem wypełnią kupon konkursowy.

Trasa i profil niedzielnych (8 marca 2015 r.) zawodów SNS (fot. Stacja Jakuszyce)

Aby znaleźć się w klasyfikacji generalnej należy zaliczyć minimum cztery biegi w sezonie. Oczywiście osoby, które nie mają już na to szans, także mogą wystartować w finale.
– Prosimy jednak, by nie blokować pierwszych pól startowych, tym, którzy jeszcze walczą o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej – apeluje B. Lepka.
Zapewne wiele osób zastanawia się, jak wyglądają obecnie warunki pogodowe i śniegowe w Jakuszycach? Otóż pokrywa śnieżna na trasach ma grubość 30-50 centymetrów. Łącznie dostępnych jest ponad 50 kilometrów tras, a zima trwa w najlepsze. Śnieżyć ma jeszcze w czwartek, a do niedzieli codziennie towarzyszył nam będzie mróz. Nie ma więc żadnego ryzyka utraty, choćby niewielkiej ilości śniegu.

Finał SNS-a odbędzie się więc w prawdziwie zimowej scenerii, podczas gdy w większości Polski zimę trudno znaleźć.

Źródło: Redakcja Salomon Nordic Sunday

Narciarski karnawał

Przypominamy także, że w sobotę, 7 marca 2015 r. wokół Stacji Turystycznej ORLE odbędą się Bieg Retro i Bieg Izerski. Szczegóły: TowarzystwoIzerskie.org

Tagi: · biegówki · narty biegowe · Jakuszyce

Linki: · Polskie wojsko zwyciężyło · Szybki bieg na Orle · Śnieg - Narty - Śnieg · www.sns-nartybiegowe.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych regały magazynowe sprzątanie Wrocław