ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Kryształy w Galerii

Napisany: 2015-03-04

Kryształy w Galerii

Wyróżnienie za promocję Pogórza i Gór Izerskich podczas forum izerskiego w Kromnowie

Izerskie Kryształy - najstarsze wyróżnienie izerskiej społeczności, przyznawane przez organizację społeczną ZAKWISIE. Nad kryształami czuwa Andrzej Woźniak - prezes stowarzyszenia (fot. A. Lipin)

Izerskie Kryształy - najstarsze izerskie wyróżnienie przyznawane od 2002 r. przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Pogórza i Gór Izerskich ZAKWISIE - zostaną wręczone trojgu laureatów w Kromnowie.
Uroczyste uhonorowanie lauretaów Izerskich Kryształów 2014 nastąpi podczas forum izerskiego 14 marca 2015 r. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gór Izerskich, Pogórza Izerskiego oraz miłośników i sympatyków izerskiej krainy.
Choć Izerskie Kryształy przyznawane są od kilkunastu lat, a piękne statuetki z wprawionym kryształem górskim zdobią półki już 69 laureatów, nie były wręczane podczas specjalnie poświęconej im gali. Do tej pory przeważnie uroczystość wyróżniania Izerskimi Kryształami odbywała się w Szklarskiej Porębie, w ramach dorocznych Spotkań Ludzi Gór, w Schronisku "Kamieńczyk". To było dobre miejsce, ale na uroczystość nie mógł przybyć każdy chętny mieszkaniec Gór Izerskich i Pogórza Izerskiego.
Dlatego też w 2015 r. - mamy nadzieję, że w kolejnych latach także - Izerskie Kryształy 2014 trafią do zasłużonych dla Promocji i Rozwoju Gór Izerskich i Pogórza Izerskiego mieszkańców krainy, w Artystycznej Galerii Izerskiej. Podczas specjalnie na ten cel zwołanego forum izerskiego.

Zaszczyci je posłanka na Sejm RP Zofia Czernow, która sama wiele zrobiła dla promocji Gór Izerskich i Karkonoszy. Warto wspomnieć choćby wystawy fotograficzne poświęcone Karkonoszom i Górom Izerskim, które zorganizowała w Sejmie. Pani Poseł zgodziła się na objęcie forum izerskiego w Kromnowie patronatem.

Szymon Surmacz - animator przedsiębiorczości społecznej (fot. bluecherry.pl)

Aby spotkanie izerian wniosło w rozwój Gór Izerskich i Pogórza Izerskiego swe trzy grosze - postanowiliśmy także porozmawiać o ważnych kwestiach i pokazać promocję Gór Izerskich w praktyce.
Prelekcję, popartą krótką dyskusją, na temat gospodarki społecznej jaka mogłaby się stać szansą na dostatnią przyszłość izerską, wygłosi Szymon Surmacz. To dzięki niemu w Wolimierzu i okolicznych miejscowościach powstają zaczyny izerskiego klastra przedsiębiorczości społecznej. Nowatorskie, zarazem oparte na historycznych podstawach, podejście do biznesu i rozwoju społecznego zarazem.
Projekcja filmu "Izerskim Szlakiem", zrealizowanego przez TV Bogatynia, przy pomocy finansowej przyznanej przez LGD "Partnerstwo Izerskie", pokaże praktyczny wymiar promocyjny. Jak można stosunkowo niewielkim nakładem finansowym, szeroko we świecie promować Góry Izerskie, pozostawiając wydatkowe środki na miejscu.
Na zakończenie wieczora wystąpi bard izerski, autor regionalnych książek o zabarwieniu wielce humorystycznym, człowiek kultury (także fizycznej) - Grzegorz Żak. Będzie bawić nas swymi balladami, limerykami i świetnym humorem.

Grzegorz Żak - bard Iizerski w ST Orle (fot. A. Lipin)

Forum izerskie w Kromnowie poprowadzi Arkadiusz Lipin - redaktor naczelny magazynu krajoznawczo-turystycznego "Góry Izerskie". Nad całością będzie czuwać nieoceniona Violetta Pietrzak - gospodyni Artystycznej Galerii Izerskiej.

Spotykamy się w sobotę, 14 marca 2015 r. o godz. 17 w Kromnowie, pod numerem 47B w Artystycznej Galerii Izerskiej.

Organizatorami forum izerskiego są:

  • SPiRPiGI ZAKWISIE
  • Artystyczna Galeria Izerska
  • Redakcja GÓRY IZERSKIE

ZAPRASZAMY!

Organizatorzy

Spojrzenie anioła

Beata Makutynowicz i Jej anioł

Przed izerskim forum "Izerskie Kryształy", również 14 marca o godz. 16, w Artystycznej Galerii Izerskiej odbędzie się wernisaż "Anielskie spojrzenia" Beaty Makutynowicz. Mamy nadzieję, że goście tego wydarzenia pozostaną na uroczyste wręczenie Izerskich Kryształów, a przybyli na uroczystość, zechcą wpaść do Galerii o godzinkę wcześniej.

Beata Makutynowicz, pochodzi z mazurskiej miejscowości Pasym. Ze starych, spatynowanych desek oraz metalowych elementów tworzy drewniane kompozycje: Karkonoskie Anioły Staroskrzydłe, "drewniaszki" oraz "karkoniki". Na kamiennych łupkach i starych deskach maluje karkonoskie pejzaże. Tworzy także martwe natury, zwłaszcza układy z udziałem kwiatów i elementów roślinnych.

red.

Tagi: · Artystyczna Galeria Izerska · Kromnów

Linki: · Izerskie Kryształy 2013 · Kryształy dla ludzi Słowa i Gestu · Kryształy rozdane

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław