ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Stare deski przemówią

Napisany: 2015-03-05

Stare deski przemówią

Karkonoskie Anioły Staroskrzydłe, drewniaszki, karkoniki... stare deski w nowym życiu

Stare deski, gdyby tylko mogły mówić, opowiedziałyby historię kilku pokoleń, na które patrzyły ze ścian, z okien, drzwi... Jedni widzą w nich tylko kawałek starego drewna, przyprószonego kurzem, niewiele wartego. Inni - czują tkwiącą w nich historię i moc. Ci drudzy nie chcą, aby ich życie kończyło się już teraz. Dzięki Beacie Makutynowicz martwe kawałki drewna ożywają. Właściwie ożywiają się - nabierają anielskich kształtów, uśmiechają się do nas lub patrzą nieco zamyślone; nabierają kolorów i żyją na nowo podglądając życie kolejnych pokoleń. Dlatego zapraszam na wernisaż wystawy 14 marca 2015 r. godz. 16 do Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie, byście mogli sami się o tym przekonać.

Beata Makutynowicz, pochodzi z mazurskiej miejscowości Pasym. Ze starych, spatynowanych desek oraz metalowych elementów tworzy drewniane kompozycje: Karkonoskie Anioły Staroskrzydłe, "drewniaszki" oraz "karkoniki". Na kamiennych łupkach i starych deskach maluje karkonoskie pejzaże. Tworzy także martwe natury, zwłaszcza układy z udziałem kwiatów i elementów roślinnych.

Edukację artystyczną rozpoczęła w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Cieplicach, które ukończyła w 1991. W tym czasie przeprowadziła się do Karpacza, w którym mieszka i tworzy do dziś.
Swoją drogę artystyczną kontynuuje w Stowarzyszeniu Nowy Młyn ze Szklarskiej Poręby, Stowarzyszeniu "Partnerstwo Ducha Gór" oraz Artystycznej Grupie Π-Art z Piechowic.
Prace wystawiała na wystawach w: Jeleniej Górze, Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Starej Kamienicy, Jaworze, Lubinie, Złotoryi oraz w Gazzada Schianno we Włoszech.

Wystawę będzie można oglądać do 10 kwietnia 2015 r.

ZAPRASZAM!

Violetta Pietrzak
Artystyczna Galeria Izerska

Izerskie Kryształy

Po wernisażu, o godzinie 17. w Artystycznej Galerii Izerski odbędzie się uroczyste wręczenie Izerskich Kryształów 2014.

Izerskie Kryształy - najstarsze izerskie wyróżnienie przyznawane od 2002 r. przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Pogórza i Gór Izerskich ZAKWISIE - trafią w ręce trójki zasłużonych dla promocji i rozwoju Gór Izerskich mieszkańców Gór Izerskich.
Kim są laureaci? Przekonajcie się w sobotę!

red.

Tagi: · Artystyczna Galeria Izerska · Kromnów · wernisaż wystawy

Linki: · Kryształy w Galerii · galeriaizerska.blogspot.com

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław