ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Sprzedadzą Polanę Jakuszycką

Napisany: 2015-03-24

Sprzedadzą Polanę Jakuszycką

Zielone światło dla narciarskich inwestycji w Jakuszycach

Bieg Piastów 2015 (fot. Marcin Oliva Soto, źródło: Bieg Piastów)

Członkowie Stowarzyszenia "Bieg Piastów" jednogłośnie zobowiązali Zarząd tej organizacji do dalszych negocjacji z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego w sprawie sprzedaży części Polany Jakuszyckiej w celu budowy na niej nowoczesnego, całorocznego ośrodka sportowego.

Decyzja zapadła na Walnym Zgromadzeniu Członków Stowarzyszenia "Bieg Piastów", które odbyło się w Jakuszycach 21 marca br. Na jej podstawie, Zarząd Stowarzyszenia "Bieg Piastów" podjął uchwałę w sprawie sprzedaży części Polany Jakuszyckiej, niezbędnej do unowocześnienia ośrodka. Decyzja ta jest zgodna z ustaleniami, jakie zapadły podczas niedawnych rozmów władz "Biegu Piastów" z przedstawicielami marszałka. Szczegółowe warunki sprzedaży zostaną ustalone podczas dalszych negocjacji z UMWD.

- Pomysł jest taki, że na terenie, który kupi Urząd Marszałkowski, będą organizowane zawody wyczynowe, a na pozostałym, należącym nadal do nas, będzie dominować rekreacja – mówi Zygmunt Bobowski. - Nasze Stowarzyszenie nadal będzie organizować zawody otwarte dla wszystkich. Naszą ambicją jest, aby było ich jeszcze więcej - dodaje prezes Zarządu stowarzyszenia "Bieg Piastów".

Bieg Piastów 2015 (fot. Marcin Oliva Soto, źródło: Bieg Piastów)

Na podstawie rozmów z reprezentantami marszałka województwa, stowarzyszenie jest przekonane, że w umowie będzie mieć zagwarantowaną służebność, czyli prawo do korzystania ze sprzedanego terenu, podczas "Biegu Piastów" i przygotowań do niego oraz innych zawodów.

Członkowie "Biegu Piastów" podczas posiedzenia wybrali nowy zarząd. Prezesem pozostaje Zygmunt Bobowski, zaś na wiceprezesów zostali wybrani Maciej Pawłowski i Dariusz Serafin, a na sekretarza Marek Chromicz. Ponadto w zarządzie będą pracować: Kaja Sznajdrowicz, Leszek Wyspiański i Dorota Dziadkowiec-Michoń.

Wybrano także skład Komisji Rewizyjnej, do której weszli Janusz Rodziewicz, Andrzej Kusztal oraz Walter Judka.
Walne Zebranie Członków potwierdziło decyzję zarządu o nadaniu Julianowi Gozdowskiemu tytułów honorowego prezesa i komandora Biegu Piastów. Został on ponadto wybrany pełnomocnikiem Walnego Zebrania Członków.

Źródło: Stow. Bieg Piastów

Tagi: · Bieg Piastów · Jakuszyce · narty biegowe

Linki: · Konec lyžování · bieg-piastow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław